Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił trzeci tom serii Czarodzieje i ich dzieje. Wydanie liczy 400 stron, ma twardą oprawę i format podobny do do wakacyjnych Gigantów. Cena okładkowa tomu wynosi 89,99 zł, a z rabatem można kupić go m.in. na Egmont.pl.  Przykładowe strony znajdziecie tu.

W albumie znajduje się prawie 400 stron komiksów o młodym czarodzieju Mikim i jego magicznych kumplach należących do jednego z najpopularniejszych disnejowskich cyklów. Są to historie oryginalnie wydane w tomach 7-9 włoskiej edycji - komiksy z podcyklu Zaginione legendy, czyli prequela głównej serii, Lemuria, ostatni komiks o czarodziejach stworzony przez twórcę cyklu, Ambrosio, oraz Dziedzictwo, historia napisana przez Venerusa będąca jednocześnie domknięciem przygód magów jak i nowym otwarciem. Dodatkowo został zamieszczony komiks Góroświat, który we Włoszech nigdy nie doczekał się zbiorczego wydania z prawdziwego zdarzenia.

Najpewniej w tym roku pojawi się co najmniej jeden tom, który będzie zawierał pozostałe komiksy Venerusa i Mariniego, począwszy od Aurory, a kończąc na Destino, a także wszelkie poboczne historie, które przez lata pojawiły się w Topolino. Więcej informacji o nim znajdziecie w osobnym tekście. Najprawdopodobniej w przyszłości, czyli pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, pojawi się piąty tom zbierający najnowsze komiksy z disnejowskiej serii fantasy, cykle New Misadventures i Forbidden Kingdom.

Warto przy okazji pamiętać, że wiele włoskich komiksów Disneya wydawanych jest cały czas w Gigantach, tylko w tym miesiącu pojawiły się  MegaGiga z komiksami o wynalazkach, Gigant z doskonałą historią o Gogusiu, a także wielkanocne wydanie Extra.

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 3
Liczba stron: 400, Stron komiksów: 381

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!