Komiksowe premiery - marzec 2023 - Czarodzieje, Gigant z Gogusiem i wielkanocny tom

W marcu do sprzedaży trafi spory stos komiksów Disneya, a nie będą to jedyne ciekawe publikacje, które wkrótce będą miały premierę.  A trzeba przyznać, że kolejne miesiące zapowiadają się nie mniej ciekawiej, więc będzie to wiosna z komiksami Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 3 marca - Gigant Poleca Extra 2023-02: Wesołego jajka! - 21,99 zł
  Po raz pierwszy w Polsce pojawi się wielkanocne wydanie Giganta. W nim znajdzie się 250 stron komiksów Disneya o różnej tematyce, ale w większym lub mniejszym stopniu powiązanej z wiosną. Głównie będą to krótsze historie, ale w tomie pojawi się kilka dłuższych komiksów, w tym Il mio quindicesimo milione z serii Pierwsze miliony Sknerusa czy Topolino in pericolo verde z rysunkami Asteritiego. Pełne informacji o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.  
 • 7 marca - Gigant Poleca 243: Szczęśliwy traf - 17,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  W tym roku swoje 75-lecie świętuje Goguś i prawdopodobnie z tego powodu w drugim tegorocznym Gigancie pojawi się Gastone e la solitudine del quadrifoglio Nucciego i Zanchiego, który został wybrany przez włoskich fanów komiksów Disneya najlepszą długą historią z 2021 roku. W tomie też znajdzie się Grosso guaio a Paperopoli, kaczo-mysi crossover napisany przez Gervasio, oraz krótsze opowieści, w tym zupełnie nowa historia Andersena z Gęgulem w roli głównej.  Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl. Nadal dostępna jest też roczna prenumerata serii
 • 15 marca - MegaGiga 59: Genialne wynalazki - 25,99 zł - POLECAMY!
  Pierwszy w tym toku MegaGiga będzie poświęcony tematyce wynalazków, a w środku pojawi się solidna porcja komiksów Disneya. Wśród nich Zio Paperone in un caso davvero imprevedibile, klasyczny komiks Salvagniniego i Cavazzano o Sknerusie, Zio Paperone e la corona di luce, dłuższa historia Carpiego o kosmicznej podróży kaczek czy Topolino e il duplicatrone, kryminalny komiks z scenariuszem Casty'ego. W tomie pojawią się też historie Facciniego, De Vity i Martiny. Więcej informacji o tomie znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl
 • 22 marca - Czarodzieje i ich dzieje 3 - 89,99 zł - POLECAMY!
  Egmont kontynuuje wydawanie włoskiej sagi Wizards of Mickey opowiadającej o fantastycznych przygodach Mikiego i przyjaciół. W wydaniu pojawią się komiksy z podcyklu Le leggende perdute, czyli prequela głównej serii, Lemuria, ostatni komiks o czarodziejach stworzony przez twórcę cyklu, Ambrosio, Legacy, historia napisana przez Venerusa będąca jednocześnie domknięciem przygody disnejowskich magów jak i nowym otwarciem, a także krótszy komiks, Mondimontagne, Przykładowe strony znajdziecie tu, a komiks jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 22 marca - Klasyczne baśnie Disneya 8: Alicja w Krainie Czarów - 29,99 zł
  Nowy tom cyklu z komiksowymi wersjami najsłynniejszych filmów Disneya. Po raz pierwszy w ramach serii pojawi się komiks, który nigdy wcześniej nie był wydany po polsku.  Napisał go François Corteggiani, którzy fani komiksów Disneya kojarzą także z wielu świetnych historii z kaczkami, a narysowała go grupa europejskich twórców. 

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 1 marca  - Darkwing Duck #1 Fascimile - 3,99 $
  Przedruk 1:1 zeszytu z 1991 roku, pierwszego komiksu z marki Darkwing Duck w historii, który zawierał pierwszą część komiksu Darkly Dawns the Duck Johna Blaira Moore'a.
 • 1 marca - Disney Afternoon Adventures Vol. 2: TaleSpin: Flight of the Sky-Raker - 29,99 $
  Fantagraphics kontynuuje serię zawierającą komiksy nawiązujące do klasycznych seriali animowanych. W drugim tomie znajdą się m.in. tytułowa opowieść z uniwersum Super Baloo, Dime After Dime, For the Love of Cheese z Chipem i Dalem i historie nawiązujące do Przygód agenta Kupra i Gumisiów.
 • 15 marca Darkwing Duck #3 - 3,99 $
  Nową serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro. 
 • 22 marca - Gargoyles #4 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znanych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais.
 • 22 marca - Walt Disney's Mickey and Donald: For Whom the Doorbell Tolls and Other Tales Inspired by Hemingway - 29,99 $
  Amerykańskie wydanie tomu zbierającego komiksy Disneya nawiązujące do dzieł Hemingwaya, które pojawiło się kilka lat temu we Włoszech. Są to głównie komiksy powstałe na przełomie wieków, nad którymi pracowali najlepsi twórcy włoskich historyjek z kaczkami i myszami

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 1 marca - Arcygroźne domostwory: Mika i chłodek - 34,90 zł
  Opowieść dla najmłodszych czytelników współtworzona przez Berenikę Kołomycką, autorkę serii Malutki Lisek i Wielki Dzik, oraz Agatę Loth-Ignaciuk opowiada o małej dziewczynce, która musi się zmierzyć z domowymi problemami.
 • 7 marca - Bajka na końcu świata 8: Otwarte drzwi - 54,90 zł
  Siódmy i przedostatni tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca.Opowiada on o Wiktorii i Bajce, które wędrują, by odnaleźć rodziców. 
 • 8 marca - Czarolina 5: Pan wyspy Vorn - 44,99 zł
  Finałowy tom pierwszego cyklu o przygodach fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni, a jednocześnie próbują rozwiązać tajemnice, które skrywa wyspa. Autorkami komiksu są Sylvia Douyé i Paola Antista.
 • 8 marca - Dziobak Toto 4: Dziobak Toto i senny szum - 39,99 zł
  Kolejny tom serii opowiadającej o przygodach antropomorficznych zwierząt autorstwa Érica Omonda i Yoanna. W nim bohater będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym usypiającym szumem.
 • 8 marca - Herkules agent międzygalaktyczny 2: Intruz - 34,99 zł
  Drugi tom komiksu opowiadającego o uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Serię stworzyli Vincent Zabus i Antonello Dalena (znany m.in. z Ernesta i Rebeki oraz komiksów Disneya).
 • 8 marca - Lucky Luke 25: Miasto duchów - 29,99 zł - POLECAMY!
  Tom serii o samotnym kowboju autorstwa Goscinny'ego i Morrisa, w którym tytułowy bohater trafia do opuszczonego miasta, został już swego czasu wydany przez Egmont w wydaniu zbiorczym w pomniejszonym formacie, a teraz pojawi się w pełnym wydaniu. 
 • 8 marca - Mali Bogowie 7: Biedny Herkules - 34,99 zł
  Nowy tom serii zawiera kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.  
 • 8 marca - Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia 1: Emocje  - 39,99 zł
  Komiks z bohaterami serii Pan Borsuk i Pani Lisica, który najmłodszym czytelnikom opowie o najważniejszych emocjach, jakie pojawiają się w życiu. Podobnie jak główny cykl, za album odpowiedzialne są  Brigitte Luciani i Eve Tharlet.
 • 8 marca - Sami 5: Mroczny wir - 34,99 zł - POLECAMY!
  Seria autorstwa Fabiena Vehlmanna i Bruna Gazzottiego to przygodowy komiks w klimatach postapo, który wielokrotnie został nagrodzony na różnych festiwalach i jest przeznaczony dla ciut starszych czytelników. W nowym tomie bohaterowie muszą wejść do niebezpiecznej "czerwonej strefy". 
 • 22 marca - Fibi i jednorożec 9: Magiczna burza - 49,99 zł
  Nowy
  tom humorystycznej serii Dany Simpson o przygodach dziewczynki i magicznego stwora, będzie zawierał historie wydane oryginalnie w ramach pasków komiksowych od 19 stycznia do 7 sierpnia 2016 roku.
 • 22 marca - Idefiks i Nieugięci 2: Rzymianie obejdą się smakiem - 27,99 zł
  Komiks oparty na serialu, który jest obecnie emitowany na TVP ABC. W tomie pojawią się kolejne opowieści o przygodach luteckich psów, które napisali Hervé Benedetti, Michel Coulon, Simon Lecocq i Nicolas Robin, a zilustrowali Jean Bastide i Philippe Fenech.
 • 22 marca - Minecraft: Na pastwę nobów 3 - 29,99 zł
  Po dłuższej przerwie pojawi się też kolejny komiks spod marki Minecraft. Tym razem będzie to trzeci tom cyklu Kristen Gudsnuk, którą polscy czytelnicy mogą kojarzyć także z opublikowanej przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki.
 • 22 marca-  Superkot 2: Klub komiksowy. Perspektywy - 39,90 zł
  Stworzony przez Dava Pilkeya, twórcę Dogmana i Kapitana Majtasa, komiks o Komiksowym Klubie Superkota, który jednocześnie uczy najmłodszych czytelników tworzenia opowieści obrazkowych. 

Jeżeli kojarzycie, że w marcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Fantagraphics, Kultura Gniewu

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka