Kaczor Donald 2023-07 - dziś premiera - Ferioli, Murry i Taliaferro

Dziś do sprzedaży trafił 7. w tym roku i 1030. w historii numer Kaczora Donalda. Nie jest to całkiem zwyczajny numer, ponieważ zawiera on wyjątkowo długi komiks o Sknerusie narysowany przez Ferioliego. W Niemczech i w Skandynawii wydanie jest promowane jako numer wydany z okazji 100-lecia Disneya, w polskiej edycji zabrakło o tym wzmianki. Poza kioskami pismo jest dostępne także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl.

Zdecydowanie największą atrakcją wydania jest 23-stronicowy komiks stworzony przez Mayę Åstrup i Ferioliego. Kataloński rysownik w ciągu ostatnich lat stworzył wiele ciekawie wyglądających historyjek, a w tym wypadku jest to komiks nawiązujący do wielu najsłynniejszych opowieści o Sknerusie, w którym kaczy miliarder przenosi się o 50 lat w przyszłość. Co zastanie w Kaczogrodzie przyszłości? Tego dowiecie się w wydaniu.

Nie brakuje w wydaniu też sporej dawki klasycznych opowieści, pojawił się komiks Taliaferro, słynnego rysownika pasków z Donaldem, któremu od czasu do czasu zdarzało się też rysować krótkie historie do magazynów, gag z pechowym kaczorem autorstwa samego Barksa, czy też komiks z Mikim i Goofym narysowany przez Murry'ego, rysownika tworzącego przez kilkadziesiąt lat komiksy z mysimi bohaterami. 

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się też nowy Gigant Poleca Extra o tematyce hallowenowej, będzie to niezwykle ciekawy tom, do sprzedaży trafi też regularne wydanie Giganta.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. czyli jeszcze 1 numer KD i konczymy 2023 r 8 wydaniami kto wie moze w 2024 przybedzie wydan KD czas pokaze byloby milo...

  OdpowiedzUsuń
 2. „Zagranicą” 🙈 serio?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest coś takiego jak „zagranica”, owszem. Ale „Za granicą” w tym przypadku powinno być napisane. Razi to po oczach jeszcze bardziej niż inne błędy, dlatego zwracam uwagę.

   Usuń
  2. Aha, honor nie pozwolił poprawić, tylko trzeba było zmienić na „W Niemczech i w Skandynawii”? Mogłeś już nie dodawać tego „w” przy Skandynawii. Zdanie wyglądałoby i brzmiało lepiej.

   Usuń
  3. To można było spokojnie napisać, a nie tworzyć jakieś niezrozumiałe komentarze.
   Każdemu coś innego razi po oczach, spokojnie.

   Usuń
  4. Niezrozumiały komentarz? Chyba lepiej dać szansę komuś na zreflektowanie się? Przypuszczając że mam do czynienia z inteligentnym człowiekiem- liczę na to, że sam się spostrzeże -„Ach, no tak, popełniłem błąd, zdarza się”.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  6. Prosiłbym o spokój w komentarzach.
   Po prostu - bardzo nietypowe wymienne stosowanie wyrażenia "zagranicą" i "za granicą" w zależności od sytuacji jest tematem, który przynajmniej dla mnie nie jest intuicyjny i logiczny. Nie należy jednak z powodu jednego znaku robić jakiegoś wielkiego sporu.

   Usuń
  7. @Powereed- Haha nie, nie musi przepraszać, owszem. Ale mógłby podziękować za zwrócenie uwagi. Skoro jest takim profesjonalistą w każdym calu.

   Usuń
 3. W KD są teraz same komiksy, czy jak kiedyś figle dla dzieci, zagadki itd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dwie strony figli figlarzy, w aktualnym numerze są dwie zagadki w formie komiksu (zawsze jest jedna zagadka detektywistyczna Mikiego), trochę kawałów na ostatniej stronie. Kiedyś (lata 90te) na pewno były to bogatsze działy, teraz odnoszę wrażenie, że są traktowane mocno po macoszemu.

   Usuń
  2. i imho dobrze moim zdaniem, że jest większy procent komiksów w numerze a mniej działów niekomiksowych.

   Usuń
 4. Mam pytanko do osób, które kupują w przedsprzedaży. Jeśli zamówiłabym dzisiaj na Egmont.pl wydanie specjalne halloweenowe, którego premiera jest 13.10 oraz gigant poleca z 17.10 to kiedy oni wysyłają i w jaki sposób? Oba komiksy w tym wypadku dopero po 17.10? Czy jest szansa na to, aby komiksy u mnie pojawiły się wcześniej, np. dzień lub dwa przed premierą w kioskach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej będzie to wysyłka po 17.10.2023, w jednej przesyłce.

   Usuń
 5. troszkę drogo ale wygląda w porządku

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka