Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici

Już za miesiąc, 13 października, do sprzedaży trafi kolejny tom Giganta Poleca Extra. Nie będzie to jedyne specjalne wydanie przygotowane przez Egmont na październik, ale będzie to pierwszy w Polsce halloweenowy specjalny Gigant. 256-stronicowy tom pod tytułem Halloween wyjdzie w formacie A5, w cenie okładkowej 22,99 zł i będzie zawierał komiksy z niemieckiego wydania z 2021 roku.

Najpewniej największą atrakcją wydania będzie komiks Castiego o domu zakupionym przez Goofiego, w którym bohaterowie znajdują wiele dziwnych obrazów. Interesująca zagadka kryminalna z nutką dreszczyku na pewno będzie świetną pozycją na jesienne wieczory, tym bardziej że przez włoskie forum Papersera została okrzyknięta najlepszym mysim komiksem 2020 roku. Wiele czytelników uznaje ją także za jedną z najlepszych krótkich opowieści Castiego.

Nie można też nie wspomnieć o 6-stronicowej historii napisanej przez Nucciego. Ponieważ jest to bardzo niesztandarowa pozycja narysowana przez dwóch włoskich cenionych twórców komiksowych - Gigi Cavenago, znanego z Dylan Dog. Mater Dolorosa i Lorenzo De Feliciego, autora Oblivion Song.W tomie pojawi się też wiele ciekawych standardowych komiksów, w tym historia o Magice i Mim, komiks opowiedziany z dwóch punktów widzenia, kaczo-mysi crossover czy 3 opowieści z horrorowej serii napisanej przez Salvagniniego.

Warto przypomnieć, że w październiku poza halloweenowym Gigantem Poleca Extra pojawi się też pierwszy tom Giganta Poleca Special zawierający komiksy o młodym Kaczorze Donaldzie, do sprzedaży trafi też regularne wydanie Giganta.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. No wreszcie Gigant na Halloween! I to jest w końcu dobra wiadomość!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w zeszłym roku był pierwszy

   Usuń
  2. A jaki był w zeszłym roku?

   Usuń
  3. spookyzone

   Usuń
  4. "Spookyzone" to był tom ze "Spookyzone", tutaj mamy tom halloweenowy.
   Można to w różny sposób klasyfikować, ale nie zmienia to faktu, że niczego podobnego do tego tomu do tej pory w Polsce nie było.

   Usuń
 2. Bardzo fajnie - uwielbiam te klimaty. Szkoda tylko, że głównie nowe historie, bo wolę jednak starsze opowiadania. Pasowała by ta, gdzie Sknerus zabiera dom Donaldowi i wysyła ich do domu strachów w lunaparku. Była chyba w Donald i Spółka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytalam ten komiks Castyego w oryginale - mój ulubiony tego autora, świetna historia i rysunki

  OdpowiedzUsuń
 4. "Nie będzie to jedyne specjalne wydanie przygotowane przez Egmont na październik "

  Ja się poddaję i olewam po całości kaczki i myszy od początku przyszłego roku. Mam dosyć sporą kolekcje z praktycznie wszystkim co zostało wydane od 1990 roku i paroma przedwojennymi publikacjami. Ale obecnie więcej czasu spędzam na śledzeniu tego co egmont decyduje się wydać w kolejnych seriach i ich mutacjach niż na samym czytaniu tego - już nawet nie mówię o zaoferowaniu jakiejś prenumeraty dla kolekcjonerów tego co wydają, bo ta dostępna jest tylko dla giganta i kd, ale chociaż jakimś usystematyzowaniu ich własnej strony, gdzie łatwo zobaczę i zamówię to co aktualnie z disneya publikują.
  Parę razy zdarzyło mi się też, że zamówienie zostało częściowo anulowane - co odpukać NIGDY nie miało miejsce w gildii,
  i musiałem szukać i dokupować w przypadkowych miejscach.

  Kolekcjonowanie bieżących wydań zamiast przyjemnością stało się ciągłym zastanawianiem co tym razem przeoczyłem i niestety, ja mam dosyć, a pieniądze przeznaczę na uzupełnienie tych paru braków (łamacze głowy, gazetka miki) sprzed lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się cieszę z tych wydań specjalnych - są różne, dla każdego coś interesującego. Oby wydawano ich jeszcze więcej bo tak się poszerza grono odbiorców a kaczki zdobywają więcej fanów.

   Usuń
 5. Hej. Przepraszam za dubla, jeżeli uznasz że spamuję to usuń komentarz - chciałbym zapytać czy wiadomo coś o dodrukach komiksów Rosy przez egmont biorąc pod uwagę ban disneya na jedną z postaci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.komiksydisneya.pl/2023/02/zycie-i-czasy-sknerusa-mckwacza.html

   Usuń
  2. o tym wiem. to było pół roku temu.

   Usuń
 6. A ktoś wie czy będzie jakieś świąteczne ekstra wydanie ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzie można zamówić prenumeratę Kaczora Donalda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A choćby tu- https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-kaczor-donald

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela