Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 2 - zapowiedź

6 grudnia do sprzedaży trafi drugi tom sześcioczęściowej serii poświęconej komiksom Giorgio Cavazzano. 216-stronicowe wydanie będzie kosztowało 69,99 zł i zostanie opublikowane w twardej oprawie oraz w formacie 16,5 na 23 cm. Już w tym momencie możecie zamówić tom z Egmont.pl. Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj, a prezentacja pierwszego tomu jest dostępna tu.

W wydaniu pojawią się historie z lat 80. i początku 90., a ich wybór jest dość kontrowersyjny. Zabraknie wielu doskonałych komiksów stworzonych przez włoskiego mistrza opowieści z kaczkami i myszami, a pojawią się dwie ciekawostki - Basil détective privé, czyli adaptacja Wielkiego mysiego detektywa i Mrs. Beakley's Secret Love, czyli losowa opowieść z uniwersum Kaczych opowieści.

Mocnymi punktami wydania będą natomiast średniowieczna historia z Mikim -  Topolino e la spada invincibile, wychodząca poza schemat parodia La Strady - Topolino presenta "La strada", a także jedna doskonały detektywistyczny komiks napisany przez Mezzavillę - Topolino e il mistero della voce spezzata. Szkoda tylko że ostatnia z wymienionych historyjek, która zajmuje 1/3 tomu, została wydana po polsku zaledwie rok temu.

To ostatni tytuł z kaczkami i myszami, który zostanie wydany przez Egmont w tym roku, ponieważ zapowiedziany pierwotnie na listopad tego roku album z Mikim - Straszna wyspa nie znalazł się w grudniowych zapowiedziach. Pojawi się w przyszłym roku, a był to jeden z wielu komiksów Disneya, które zostały wymenione podczas prezentacji na tegorocznym MFKIG.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka