Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - dziś premiera nowej serii

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy tom nowego Gigantowego cyklu. Giganta Poleca Special - Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda to 176-stronicowy tom wydany w formacie A5, w cenie okładkowej 18,99 zł, w którym znajdują się komiksy z tworzonej przez włoskich scenarzystów i rysowników serii Young Donald Duck. Album jest kopią niemieckiego wydania sprzed paru lat i jest też dostępny na Egmont.pl.

Na ten moment nie wiemy, jakie Egmont ma plany odnośnie kolejnych wydań Giganta Poleca Special. Czy drugi tom pojawi się jeszcze w tym roku, czy w przyszłym? Jednak warto zaznaczyć, że wydaniu została wydrukowana ankieta, w której jako przykładowe tytuły są wymienione np. seria o Superkwęku (Ultimate Phantomias?), cykl o Minnie i Daisy (Minnie & Daisy Spy Power?) czy wydanie z okazji 90. urodzin Kaczora Donalda. Czy to właśnie tego typu tomy pojawią się w przyszłym roku? Zobaczymy. Pojawiło się też pytanie o prenumeratę Giganta Poleca Extra.

Natomiast seria Młody Kaczor Donald nie jest powiązana z dotąd tworzonymi komiksami o Kaczorze Dońku, lecz jest całkowicie nową opowieścią przedstawiającą przygody młodego Donalda w szkole z internatem. Serię stworzyli dwaj świetni włoscy scenarzyści komiksów Disneya - Francesco Artibani i Stefano Ambrosio, a za rysunki odpowiadali m.in. Stefano Intini czy Marco Mazzarello. Historie o młodym Donaldzie i jego przyjaciołach nadal są tworzone, do tej pory powstało 40 historyjek podzielonych na 5 tomów.

Warto podkreślić, że w tym miesiącu, już za 10 dni pojawi się też zgodnie z planem nowy Gigant Poleca Extra o tematyce hallowenowej, będzie to niezwykle ciekawy tom, do sprzedaży trafi też regularne wydanie Giganta.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. No nie wiem, chyba odpuszczę. W ogóle to nie rozumiem tej polityki, najpierw ograniczenie GP i KD, teraz bombardowanie różnymi tytułami. C'mon Big E, o co biega?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam, przeczytałam, wystawiłam na sprzedaż. Pomimo tego, że od lat kupuję i kolekcjonuję wszystkie komiksy z Kaczorem Donaldem to tego podobnie jak i Spookyzone nie chcę mieć bo jakoś nie przemawiają do mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moim zdaniem to jednak poziom wyżej od Spookyzone, szczególnie pod względem rysunków

   Usuń
 3. Zgadzam sie, lepszy od Spooky

  OdpowiedzUsuń
 4. Spookyzone przynajmniej tak wyraźnie nie ogłaszało, że jest całkowicie innym universum. Siostrzeńcy spokojnie mogliby się uczyć w tych szkołach w Europie, a potem wrócić normalnie do Kaczogrodu. A tu jest kompletne oderwanie od wszystkiego. Co w porównaniu choćby do Gigant Poleca 6/2023 wygląda słabo. Zobaczyłem dziś ten numer w saloniku prasowym i w ogóle nie zachęca do zakupu. 19 zł za cienko wyglądający numer. Napchali do środka reklam, ale już na umieszczenie tytułu na grzbiecie miejsca albo chęci zabrakło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za brak tytułu na grzbiecie należy im się duży minus. Na półce wydanie prezentuje się dziadowo.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!