100-lecie The Walt Disney Company

16 października 1923 roku, dokładnie 100 lat temu, bracia Walt i Roy Disney założyli Disney Brothers Studio. Nikt nie spodziewał się, że małe studio zajmujące się początkowo produkcją filmów o Alicji będących połączeniem animacji i produkcji aktorskiej, rozrośnie się do takich rozmiarów i ostatecznie stanie się wielkim konglomeratem medialnym posiadającym wiele studiów produkcyjnych, stacji telewizyjnych czy parków rozrywki.

The Walt Disney Company obchodzi swoje setne urodziny już od paru miesięcy, w sierpniu został wydany Gigant z komiksami stworzonymi z okazji tej rocznicy, a dzisiaj na Disney+ zadebiutowała krótkometrażówka Było sobie studio, w którym pojawiają się bohaterowie z setek animowanych produkcji wyprodukowanych przez Walt Disney Animation Studios.

Komentarze

 1. Obejrzałem, wzruszyłem. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Kreskówka sympatyczna, ale tylko z angielskim dubbingiem - polski to jakieś nieporozumienie. No i szkoda, ze tak mało wydawnictw w Polsce z tej okazji, na Amazonie jest dużo fajnych pozycji książkowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wolę z japońskim dubbingiem i angielskimi napisami

   Usuń
  2. Kwestia gustu. Osobiście oglądam filmy po angielsku bo lubię oryginalne głosy aktorów. Natomiast animacje zawsze w polskim dubbingu - nie mamy czego się w tym temacie wstydzić a często nasz język pozwala na o wiele więcej słownej zabawy niż angielski. W wypadku tej animacji bardzo miło było usłyszeć parę już wręcz legendarnych głosów, na których się wychowywałem oglądając animacje lat 90 tych

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)