Gigant Poleca 248 "Szczęśliwa moneta" - dziś premiera - Freccero, Intini, Salvagnini

Ostatnio do sprzedaży trafiło wiele różnych Gigantów, a dziś premierę ma kolejne tego typu wydanie - 248. tom Giganta Poleca - Szczęśliwa moneta, w którym ważne role odgrywają pierwsza dziesięciocentówka, Sknerus oraz jego wrogowie. Choć tom może wyglądać ciut słabiej niż kilka tegorocznych Gigantów, to i tak wygląda interesująco. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl
Wydanie jest kopią wrześniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Być może w tym tomie brakuje wielkich nazwisk i znanych marek, ale znajdzie w nim co najmniej kilku uznanych autorów oraz rzadziej spotykanych postaci. Wydanie otwiera całkiem nowa historia o Sknerusie i jego monecie, którą zilustrował Freccero. Najdłuższym komiksem w tomie jest  zwariowany kaczo-mysi crossover napisany przez Sio, który opowiada o tajemniczym pudełku. W wydaniu znajdziecie też komiks z Gladiuszem Kwaczyńskim w roli głównej, a także napisanej przez Rudy'ego Salvagniniego, autora mającego na koncie wiele doskonałych opowieści z myszami, historii z Mikim, O'Harą i Piotrusiem.

Choć Netoperek, alter ego Dziobasa, we włoskich i brazylijskich historiach występował od wielu dekad, to nigdy nie miał szczęścia do polskiego rynku. Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie, a w najnowszym Gigancie pojawiła się kolejna opowieść z Netoperkiem w roli głównej i to narysowana przez D'Ippolito. Z bardziej nietypowych opowieści można wyróżnić historię z druhem naddrużynowym w roli głównej, a także narysowany przez Intiniego komiks, w którym Magika trafia do warsztatu Diodaka.

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta. Niestety jest ona droższa niż do tej pory, co wynika między innymi z tego, że od kolejnego tomu nastąpi podwyżka cen Gigantów do 19,99 zł. Więcej o tomie, który trafi do sprzedaży 1 grudnia, dowiecie się z osobnego tekstu na blogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Super. Nie mogę się doczekać aż tomik wpadnie w moje łapki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś dostał już z prenumeraty ? Na ogół przychodziły mi tomiki z kilkudniowym wyprzedzeniem, a teraz ani widu ani słychu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem z prenumeraty wczoraj.

   Usuń
  2. u mnie też cisza, jeszcze nie dotarł

   Usuń
  3. Ja mam już prawdopodobnie od wczoraj. Bo dziś rano był w skrzynce

   Usuń
 3. Zauważyłem błąd. Nazwa komiksu z młodymi skautami to "Mundur Galowy" nie gotowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błędów w każdym artykule jest niestety bardzo dużo

   Usuń
  2. Oczywiście potrafisz je wskazać, a nie tylko tak sobie marudzisz na jakość czyjejś roboty z której korzystasz za darmo? xD

   Usuń
 4. Czy będzie u nas wydawany tom z samymi historiami o Daisy? Widziałam taki za granicą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to specjalna seria Entenhausen Stars i nie było żadnej zapowiedzi na ten moment, żeby miała się u nas pojawić

   Usuń
 5. Pod koniec września miałem okazję gościć na stacji paliw w Niemczech - okładka wydania zagranicznego miała tłoczoną i błyszczącą dziesięciocentówkę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tajemnicze pudło zajebisty komiks. Uwielbiam taki humor :)

  OdpowiedzUsuń
 7. wygląda w pożo

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!