Fantagraphics na koniec roku: Barks, ŻiCSM, De Vita i pakiety

Niedawno pojawiły się zapowiedzi tomów, które Fantagraphics ma wydać za kilka miesięcy. Na ostatnie miesiące roku wydawnictwo planuje kilka naprawdę ciekawych tomów zawierających komiksy Disneya.

X TOM - BAS i MAU HEYMANS
Donald Duck: Scandal of the Epoch Express
192 strony
Komiksy:   
- Scandal of the Epoch Express
- Scent-imental Romeos
- Don Quiduck de la Mancha
+ inne komiksy
Trudno cokolwiek więcej napisać o tomie, ponieważ na razie nie wiadomo czy będzie zbierał głównie krótsze historie czy może poza tytułowym komiksem pojawią się też inne dłuższe. Sam fakt powstania tomów o braciach Heymans jest ciekawym wydarzeniem, ponieważ to dobrzy twórcy, a zbyt wiele tomów im poświęconych nie wyszło na świecie.
Tom dostępny na Book Depository.

XI TOM - MASSIMO DE VITA 
Mickey Mouse: The Ice Sword Saga Book II
192 strony
Komiksy:   
- The Prince of Mists Strikes Back
- The Sleeping Beauty in the Stars
+ historia z Donaldem
Pierwszy tom, zbierający dwa pierwsze komiks z Sagi o Lodowym Mieczu, został zapowiedziany pół roku temu, więc naprawdę dobrą informacją jest to, że już pod koniec roku cała seria zostanie po angielsku wydania. Może wkrótce zostanie też zapowiedziany pakiet zbierający oba tomy?
Tom dostępny na Book Depository.

Pod koniec roku pojawią się także kolejny tom z kolekcji Barksa oraz drugi tom zbierający Życie i czasy Sknerusa McKwacza.
21. TOM - Donald Duck: Christmas in Duckburg
Tom zbierze ok. 180 stron komiksów pochodzących z lat 1958-1959, poza wieloma ten-pagerami, w albumie znajdą się co najmniej dwa dłuższe komiksy - tytułowe Christmas in Duckburg oraz Jungle Hi-Jinks.
Tom dostępny na Book Depository.

The Complete Life and Times of Scrooge McDuck Volume 2
Drugi tom reedycji Życia i czasów Sknerusa McKwacza od Fantagraphics, o której pisaliśmy więcej kilka miesięcy temu. Wydanie będzie zawierało dodatkowe rozdziały sagi oraz komiksy uzupełniające. Wszystkie komiksy wcześniej zawarto w kolekcji Rosy wydanej przez to samo wydawnictwo.

Tom dostępny na Book Depository.

Dodatkowo Fantagraphics planuje też wydać parę pakietów, w tym pakiet zawierający komplet Życia i czasów Sknerusa McKwacza.
Poza nim, do sprzedaży trafią też kolejny pakiet zbierający dwa tomy kolekcji Barksa z Donaldem w roli głównej, a także dwa zestawy zawierające 5. i 7. tom Disney Masters oraz 6. i 8..
Źródło ilustracji: Amazon

Komentarze

  1. Chcemy to w Polsce! ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Barka jest wydawany obecnie, a ŻiCSM też mamy w kilku wydaniach już w Polsce. Ale "Disney Masters" bym chciał :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen