Wielka zmiana czcionki w "Mamucie"!

Dopiero dziś udało mi się kupić nowego Giganta Mamuta pt. Ci wspaniali Rzymianie, a w środku czekała na mnie niezwykła niespodzianka. W komiksach nie zastosowano dotychczasowej czcionki, lecz inne, znacznie bardziej komiksowe liternictwo. Jest to prawdopodobnie czcionka Wild Words najczęściej stosowana przez różne wydawnictwa mangowe. Co by powiedzieć, jest to jedna z największych zmian w komiksach Disneya w tym.... stuleciu?
Co wy sądzicie o zmianie? Woleliście standardową czcionką czy może komiksowy font bardziej wam odpowiada? Chętnie też poznam wasze opinie czy podobna czcionka powinna być stosowana w Gigancie Poleca lub też w Kaczorze Donaldzie.

źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Jeszcze nie widziałem Tego na żywo ale ze zdjęć wygląda
  bardzo ładnie. Jedyny drobny mankament jest według mnie taki iż w niektórych miejsach rozmiar czcionki mógłby być minimalnie większy. Chetnie bym podobną czcionkę widział w gigantach ale w Kaczorze Donaldzie niekoniecznie gdyż wolałbym by była inna czcionka (np. taka jak jest obecnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogli by pogrubić o 0.5 albo 1 pt.

   Usuń
 2. Jak kupiłan "Ci Wspaniali Rzymianie" i zauważylam tę zmianę czcionki to się naprawdę ucieszyłam. Nie wiem od kiedy czekałam na tą zmianę. Wygląda to znacznie lepiej, bardziej jak komiks, którym jest. Mam nadzieję, że Gigant zachowa tę zmianę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!