Egmont w kwietniu: Lucky Luke, Yakari, Usagi oraz Lil i Put [Komiksy dla wszystkich]

Jeszcze do sprzedaży nie trafiły komiksy zapowiedziane na luty, a już wydawnictwo Egmont ogłosiło jakie tytuły zostaną wydane w kwietniu. Zapowiedziano wiele ciekawych serii wśród których warto wyróżnić start nowych edycji Yakariego i Usagiego Yojimbo, a to tylko wierzchołek góry zapowiedzi. Niestety w kwietniu do sprzedaży nie trafi kolejny tom Kaczogrodu Carla Barksa.

24 kwietnia wystartuje polska edycja komiksu Yakari, klasycznego komiksu Joba i Deriba o małym Indianinie. Komiks będzie wydawany podobnie jak Smerfy, czyli w miękkiej oprawie, formacie A4, na papierze offsetowym i w cenie okładkowej 19,99 zł. W kwietniu zostaną wydane dwa pierwsze albumy serii - Yakari i wielki orzeł oraz Yakari i biały bizon.
Natomiast dwa tygodnie wcześniej do sprzedaży trafią dwa kolejne tomy Lucky Luke'a w tym Kowboj w Paryżu, czyli najnowszy tom serii o samotnym kowboju, komiks Jula i Achde we Francji ukazał się zaledwie kilka miesięcy temu. Drugim tomem zapowiedzianym na kwiecień jest Sędzia, czyli 13. album serii stworzony przez Goscinny'ego i Morrisa.
10 kwietnia jest także dniem premiery trzeciego tomu Studia tańca Cripa i Beka, który będzie zawierał albumy 7-9 serii o młodych baletnicach. Niedawno we Francji ukazał się 10. album, więc na kolejny tom po polsku trochę poczekamy. Natomiast dwa tygodnie później do sprzedaży ma trafić drugi tom wznowienia Marzi pt. Nowe życie. Wydanie będzie składało się z trzech albumów oraz historyjek z magazynu Spirou. Około połowę tomu będą stanowić premierowe historie nigdy wcześniej niewydane w Polsce.
Tego samego dnia swoją premierę będzie miał czwarty album autorskiej serii Macieja Kura i Piotra Bednarczyka - Lil i Put. Zawodowi bumelanci będą zawierać kolejne kilkadziesiąt stron zabawnych historyjek o dwóch małoludach. 24 kwietnia zostanie też wydany Kajko i Kokosz - Wodzicka zdrowości, czyli góralska wersja Cudownego leku.
Jednak największym komiksowym wydarzeniem kwietnia będzie raczej premiera Usagi Yojimbo Saga, nowej edycji Usagiego Yojimbo, doskonałego komiksu Stana Sakai o króliku-roninie nagrodzonego m.in. wieloma nagrodami Eisnera. 24 kwietnia pojawią się dwa pierwsze tomy, liczące ponad 600 stron księgi zostaną wydane w formacie A5, miękkiej oprawie z skrzydełkami i w cenie 89,99 zł. Pierwszy tom będzie zbierał albumy Cienie śmierci, Daisho i Pomiędzy życiem a śmiercią, a drugi Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie. Uwaga, komiks raczej jest skierowany do ciut starszych czytelników.

Informacje o pozostałych komiksach zapowiedzianych przez Egmont (np. o tomach z bohaterami Marvela czy DC) znajdziecie na Egmont.pl

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić jak jest z chronologia w usagim yoimbo i dlaczego zbiory zaczynają się od 8 tomu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawa do tomów 1-7 ma Fantagraphics, 8-w górę Dark Horse.
   Egmont już kiedyś wydawał od 8., więc po prostu łatwiej jest im wydać te albumy (+ pewnie tańsza licencja). Ale można spokojnie od nich zacząć czytać.
   Ale pewnie później albumy 1-7 także zostaną wznowione w 2 tomach, ale będziemy musieli na to troszkę poczekać.

   Usuń
  2. Dziękuję za szerokie wyjasnienia

   Usuń
 2. Usagi w A5? Czyli podobny format jak dotychczas?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka