Della w zapowiedzi kolejnego odcinka "Kaczych Opowieści"!

Już za dwa tygodnie drugi sezon Kaczych Opowieści powróci z nowymi odcinkami. 9 marca na amerykańskim Disney Channel pojawi się odcinek pt. Whatever Happened to Della Duck, a kolejne pojawią się w kolejnych tygodniach, o czym pisaliśmy wcześniej.
Teraz Disney udostępnił scenę ze zbliżającego się epizodu, która potwierdza, że prawdopodobnie w nim zostanie wyjaśnione, co Della robiła w trakcie długoletniego pobytu na Księżycu.
Natomiast prawdopodobnie w kwietniu drugi sezon serialu pojawi się w Polsce. Nie jest jednak to pewna informacja, o czym pisaliśmy wczoraj.

Komentarze

 1. W grze DuckTales Remastered (2013) w planszy na księżycu jest wytłumaczone jak dlaczego Sknerus, Diodak i Cyfron potrafią oddychać bez żadnych masek/kombinezonów. Sknerus się pyta Diodaka dlaczego żują to ohydne coś? Na to Diodak, że jest to Oxy-chew - pyszna guma do żucia, która powoduje że potrafisz oddychać bez kombinezonu na księżycu!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. No i teraz całe You Tube sie zastanawia, czy ona sobie ucięła tę płetwę czy nie...

  Oraz rzecz która zawsze zastanawia... w tym klipie wypada to zdjęcie Delli, Sknerusa i Donalda, oraz trzy jajka, które już widzieliśmy wielokrotnie. No i stary problem, gdzie był/jest ojciec?

  No i kwestia językowa. Mówimy Kaczor Donald, po angielsku Donald Duck. "Duck" służy tu niejako za nazwisko, więc w zasadzie powinniśmy po polsku mówić "Donald Kaczor". Tak samo mówimy "Kaczka Della" (Della Duck), a poprawnie powinno być panieńskie nazwisko "Della Kaczor". W paru odcinkach Zyzio przedstawia się jako "Zyzio Kaczor". Normalnie nazwisko dziedziczy się po ojcu -albo Della wyszła za jakiegoś innego (bliżej niespokrewnionego) Kaczora (nigdzie nie widać by nosiła obrączkę na palcu), albo...

  Nie wiem jak rozwiążą tę kwestię. A może (na to sie na razie zanosi) pozostawią tę kwestię w ogóle nierozwiązaną? W komiksie "80 is prachtig" kwestia pozostaje nierozwiązana...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawiasem mówiąć, "Kacze opowieści" to chyba pierwsza publikacja, która wprost pokazuje, że antropomorficzne kaczki wykluwają sie z jajek. O ile w niektórych komiksach np. barksa, bylo to wspominane (na zasadzie gagu słownego), to jednak nikt nie brał tego zbyt poważnie, a kwestia pozostawała w sferze niedopowiedzeń...

   Usuń
  2. Nie wiem czy w którymś komiksie Marco Roty nie było pokazane jak adonald się wykluł

   Usuń
  3. Było. W tym komiksie Roty : https://inducks.org/s.php?c=I+HBP+++1-1

   Usuń
  4. "No i stary problem, gdzie był/jest ojciec?" - Jako, że Della została tu ukazana jako ten sam przypadek co Dyzio (nierozważna adrenaline-junkie) to zawsze wyobrażałem, że zwyczajnie na jakiejś pijackiej imprezie wdała się w ślinę z jakimś randomowym kaczorem i tyle go widziała i jak dla mnie taka wersja byłaby najlepsza (choć na to w serialu dla dzieci nie ma co liczyć ;)).

   Usuń
 3. a wiadomo czemu 2 sezon KO ma być na Disney XD a nie jak pierwszy na Disney Chanel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Disney XD są emitowane same animowane serię, to samo stało się na przykład z "Star Butterfly konta siły zła".
   Takie animacje są najpierw nadawane na Disney Channel żeby zdobyły rozgłos a potem przerzucaj je na XD

   Usuń
 4. A ja bym wolał, żeby nie wyjaśniano, co się stało z Dellą, a tym bardziej, żeby nie wracała. Od 1938 roku, tj. od premiery "Donald's Nephews" ludzie zastanawiali się, co się stało z matką siostrzeńców. Barks nie pokusił się o wyjaśnienie, Rosa też nie. KO ty bardziej nie powinny tego wyjaśniać (za mały "kaliber" ma ten serial). Pewne rzeczy powinno pozostać niewyjaśnione. Nad Dellą rozciąga się mgiełka tajemnicy i wg mnie nie należy tego zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrócić, wróci, nie ma siły, happy end oczywiście musi być. Tylko rzecz w tym żeby nie wracała za wcześnie... tylko na sam koniec i cały problem właśnie w tym KIEDY skończyć (cały serial).

   Absolutnie zgadzam się że to własnie owa "mgiełka tajemnicy" czyni tę postać tak atrakcyjną. Amelia Earhart z kaczym dziobem -to co wymyślili Holendrzy w "80 is prachtig" naprawdę było super! Ten komiks zdefiniowął całą postać i osobowość Delli (mimo iż pojawia się ona tylko na 5 stronach z 29 stron, a reszta komiksu jest nudna jak flaki z olejem).

   I teraz jest to taka postać, którą trzeba racjonować, nie nadużywać! Im mniej jej na ekranie, to tym jest ciekawsza. Na razie dobrze że ją dawkują, i oby jej nie przedawkowali.
   Także jej kwestie -czy to w komiksie, czy w kreskówce. Della ma krótkie, żołnierskie, bardzo konkretne kwestie. Żadnych długich przemów -raz otworzy dziób i od razu do rzeczy, ku zachwytowi widowni. Że w ogóle usłyszeli jej słowa.

   Powrót Delli to po prostu finał zakończenie całej historii. Po prostu diametralnie zmienia ona układ sił -z kim teraz HDZ mają mieszkać, z matką czy z wujem? Już nie mówiac o tym że profesje Delli i Śmigacza się dublują, a nie ma watpliwości, kto jest lepszym pilotem...

   No i dylemat jest teraz, w jaki sposób, i kiedy, w jakim momencie, zakończyć tę całą historię (i caly serial). I to trochę martwi, bo to Disney, wielka korporacja, która przeciez nie ma ochoty zarzynać kury znoszacej złote jaja...

   Usuń
  2. Jeszcze nie byłbym tego pewien. Nie bez kozery potwierdzili już sezon 3 (i pewno będą chcieli sezon 4, by mieć na pewno 100 odcinków jak oryginał) i twórcy nowych KO udowodnili, że potrafią zaskoczyć fanów. Zresztą poczekamy zobaczymy.

   Usuń
 5. Della znalazła się na Księżycu, a więc stosunkowo niedaleko od Ziemi, a cała masa rakiet, które Sknerus za nią wysłał, nie potrafiła jej odnaleźć... Trochę to naciągane. Ale cóż, w końcu to kreskówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy kiedy dokładnie (niekoniecznie 10 lat temu) i z jakich powodów znalazła sie akurat na Księżycu. Ale pewnie sie dowiemy...

   Usuń
  2. Nowa zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=iRRaNHSnXak

   wiele ukazuje odnośnie tej zagadki...

   Usuń
  3. I dla porównania -zwiastun "Marsjanina": https://www.youtube.com/watch?v=S2sGj1ljOjg

   Usuń
  4. "No i teraz całe You Tube sie zastanawia, czy ona sobie ucięła tę płetwę czy nie..."

   Brr... chyba rzeczywiście jej ucięli tą lewą płetwę...

   Oto dowód:

   W drugim filmie promocyjnym, mamy ujecie (0:15) jak Della stoi na Księżycu -wiadac ją tylko do nogawek, na tle szarej powierzchni Księzyca. Niemniej jednak, jak sie dobrze przyjrzec na zwolnionym (0.25) ujęciu, to pod lewą nogawką jest niewielka kreska. Ta kreska rusza się wraz z ruchem kamery w tym ujęciu -widać to na zwolnionym tempie. Nie jest to jedynie widok szarej powierzchni Księżyca w tle.

   Tutaj dwa ujęcia:

   https://i.imgur.com/ogb3IFH.png

   https://i.imgur.com/ikjvnYd.png


   Sekunde później widzimy jak Della wypala swoje imie na jakiejs szarej powierzchni -czyżby na protezie?

   https://i.imgur.com/oV8UExX.png

   Ktoś to już wcześniej zauważyl w komentarzach na You Tube, ja tylko zrobilem analizę...
   Mówcie mi że sie mylę -żeby w KO az do tego sie posuneli? Ale Czarna Czapla łapę straciła, by miec jakąs fizyczną skazę, jak na bondowskiego villaina przystało...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela