Kaczor Donald 2019-03 - skład - Barks, Snejbjerg + Skłodowska-Curie

Tylko na Kaczej Agencji Informacyjnej przedpremierowo znajdziecie okładkę i skład Kaczora Donalda 2019-03, który trafi do sprzedaży 20 lutego. Będzie to 992. numer pisma, w którym, co jest pewnym zaskoczeniem, pojawi się komiks z Siostrzeńcami oraz Marią Skłodowską-Curie, a nie będzie to jedyna ciekawa historia.

- Okładka
- Eigen hond - 1/4 strony
- Forbryderjagt i Paris - 10 stron
- En tyv i huset? - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Den komplette løsning - 5 strona
- Bulder og... - rys. Ferioli - 3 strony
- Hier woon IK - 1 strona
- The Beast in the Board Room! - 10 stron - uniwersum Kaczych Opowieści
- Sneeuw - 1 strona
- Tyveri på femte sal - 1 strona - z serii Zagadki Mikiego
- Truant Officer Donald - scen. i rys. Carl Barks - reprint z KD 1996-24, KGD 2 i KD 2006-26
- Den store bejler - fab. Carl Barks, rys. Daan Jippes - 1 strona

Lutowy numer będzie zawierał te same komiksy co piąty numer skandynawskich tygodników, podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, 10-stronicowy holenderski komiks powinien zostać zastąpiony historią z uniwersum nowych Kaczych Opowieści.
Sam numer niby nie wygląda źle, ale może być sporym zawodem. Klasyczny komiks został już w Polsce wydany i to aż trzy razy, a pewnie za kilka lat pojawi się też w Kaczogrodzie Carla Barksa. Strzeż się strażnika to świetny komiks, ale czy zasługuje on na tyle wydań? Wątpie.
Miłym zaskoczeniem jest wydanie u nas komiksu z Marią Skłodowską-Curie, za którego scenariuszu będzie odpowiedziany Peter Snejbjerg, który ma ostatnio szczęście do komiksów z polskimi wątkami. To on napisał historię Stary smok mocno śpi. Sam Snejbjerg, który jest także znany jako rysownik komiksów z DC czy Dark Horse, będzie silnie reprezentowany w wydaniu, ponieważ aż trzy jego komiksy znajdą się w numerze. Mnie szczególnie cieszy krótki komiks z Magiką narysowany przez Ferioliego.
Na samym końcu wydania pojawi się całkiem nowy 1-stronicowy komiks... napisany przez Carla Barksa? Oczywiście mowa o historyjce, na której pomysł Jippes znalazł w notatkach Barksa.
Choć można ciut narzekać, to warto kupować Kaczora Donalda. Co jak co, jest to dawka kilkudziesięciu stron porządnych komiksów Disneya, a pismo (patrząc na ostatnie dane sprzedaży) raczej niestety długo nie pociągnie. Szkoda, że całkiem ładną okładkę będzie zasłaniał... prukający szlam?
Numer w sprzedaży od 20 lutego!
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska 

Komentarze

 1. Trzeba kupić, coś czuję że to ostatnie numery już są

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Żad­na noc nie może być aż tak czar­na, żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem, ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość. Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie. " (Phil Bosmans)

   Usuń
 2. Czy pierwszy numer z tego roku można gdzieś jeszcze kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy numer, czyli 2019-01 (choć wydany w grudniu). Niestety nie, ale może za chwilę pojawi się na taniej prasie lub reedycji w wybranych punktach sprzedaży.

   Usuń
  2. Tydzień temu widziałem w delikatesach.

   Usuń
 3. Kojarzę jeszcze "Strzeż się strażnika" z 1996 r i wtedy był to "Groźny woźny". Świetny komiks! Ale rzeczywiście jezeli był tyle razy wydany to trochę dużo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przyjęli założenie, że teraz KD czyta inne pokolenie niż w latach 90-tych, a ci, co wtedy czytali, już dziś nie czytają :)

   Usuń
 4. Ja widziałem u mnie na osiedlu rzucili nagle kilka egzemplarzy numeru 8/2018 🤔

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie wydają Kaczora Donalda jako ebook także, bo tego scheissu dołączanego do numeru aż szkoda kupować… trzeba poczekać aż pojawią się na rynku wtórnym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała zagranica digitalem stoi. Tylko tutaj problem jak zwykle.

   Usuń
  2. Możecie przyłączyć się do mojej akcji ekologicznej ,,Kaczor Vernon kontra plastik''.Polega ona na niekupowaniu gazetek z plastikowymi zabawkami w ramach protestu.

   Usuń
  3. wy na prawdę chcecie żeby Kaczora Donalda nie wydawali wcale :P

   Usuń
 6. Wczoraj trzymałem w auchan drugi numer KD i zastanawiałem się czy brać, ale szmelc w postaci noża zabawki niestety mnie odrzucił. Najbliższy numer kupię dla polskiego akcentu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to można wyrzucić...

   Usuń
  2. Naprawdę? To może spróbuję tak zrobić następnym razem. ;-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela