Bez 4. tomu "Kaczogrodu Carla Barksa" w kwietniu!

Niestety z zapowiedzi opublikowanych na Egmont.pl wynika, że w kwietniu nie ukaże się czwarty tom Kaczogrodu Carla Barksa - Kamień filozoficzny i inne historie z lat 1955-1956. Oznacza to, że komiks najprawdopodobniej zostanie wydany dopiero w maju, jeżeli nie później.
Nie wiadomo z czego wynika to opóźnienie, ponieważ nakład dwóch pierwszych tomów kolekcji Barksa się wyczerpał, a trzeci tom - Siedem miast Ciboli - pojawił się w sprzedaży w styczniu. W nim, o czym pisaliśmy we wcześniejszym newsie, także znalazła się zapowiedź Kamienia filozoficznego. Tom będzie zawierał ponad 200 stron komiksów Barksa w tym m.in. pięć długich historyjek. 2/3 wydania będą zajmować komiksy, które nigdy wcześniej nie zostały wydane w Polsce.
O pozostałych kwietniowych zapowiedziach Egmontu (m.in. Lucky Luke'u, Yakarim, Usagim czy Lilu i Pucie) pojawi się dziś osobna wiadomość. Cały czas czekamy na okładki zapowiedzianych komiksów.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. A preordery można gdzieś zamawiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej dopiero za miesiąc, jeżeli komiks wyjdzie w maju.

   Usuń
 2. Czy i kiedy będzie dodruk pierwszego tomu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodziewałbym się go około wakacji

   Usuń
 3. Hmm to niefajnie... :-/ Ciekawe skąd taka decyzja skoro kolekcja sprzedaje się bardzo dobrze? No chyba że tak nie jest? Specjalnie spowolniaą aby zrobić dodruk pierwszego i drugiego tomu?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!