IDW anuluje "DuckTales Classics"!?

W ostatnim czasie w komiksach Disneya wydawanych przez IDW zaszły wielkie zmiany, odszedł stary zespół redakcyjny, Walt Disney's Comics and Stories zmienił się w Disney Comics and Stories, a Uncle Scrooge zyskał nowe logo. Niestety zmiany wiążą się także ze skasowaniem części zapowiedzianych tytułów.
2. tom DuckTales Classics, serii zawierającej klasyczne komiksy z bohaterami KO, został skasowany, a przynajmniej tak wynika ze stron Amazonu i Edelweiss. Zapowiedziany na połowę przyszłego roku komiks początkowo miał zawierać różne europejskie historie, w tym twory Scarpy czy Vicara. Nie tak dawno zmieniono okładkę i opis zapowiedzi, w której poinformowano, że w tomie jednak znajdą się jednak amerykańskie komiksy z magazynu Disney Adventures. Dlaczego teraz anulowano wydanie komiksu? Tego się pewnie nigdy nie dowiemy.
Pierwszy i jedyny tom DuckTales Classics został wydany parę miesięcy temu i jest unikatowym zbiorem historyjek Williama Van Horna.
Niestety wszystko wskazuje na to, że poziom komiksów Disneya od IDW będzie tylko spadał. Już od kilku miesięcy docierały do nas informacje, że nowa tłumaczka (Erin Brady) historyjek z kaczkami i myszami nie zna się na swoim fachu. Jak się okazało, może być tylko gorzej. O czym informowałem na fanpage'u, w najnowszym numerze Disney Comics and Stories zamieszczono komiks Vicara pt. Sports Photographer. Niestety historyjka ukazała się we włoskiej wersji różniącej się od oryginału kadrowaniem (powyżej porównanie od Hexa z Disney Comics Randomness). Komiks jest też tłumaczeniem z włoskiego, choć historia oryginalnie powstała po angielsku. W historii pojawia się nazwa kaczogrodzkiej gazety - Evening Duck. która jest dosłownym tłumaczeniem z włoskiej wersji, gdzie pismo nosiło nazwę Papersera (sera = noc, paper = kaczka). Dodatkowo Gęsiowo pojawia się pod nazwą Gooseburg, a nie Gooseville jak w wielu innych komiksach.
Niestety te jak i inne działania (gorsze komiksy itp.) powodują, że od teraz będę zastanawiał się dwa razy zanim kupię jakiś komiks Disneya od IDW.
źródła ilustracji: Amazon, Hex/FeatherySociety

Komentarze

 1. Pytanie będzie dotyczyło Kaczogrodu Carla Barksa: czemu zamiast np. Kaczogród Carla Barksa 4, jest napisane 1-4?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.komiksydisneya.pl/2018/11/kaczogrod-carla-barksa-1-4-analiza.html
   Tylko w tym artykule użyto takiego stwierdzenia
   1-4 = ponieważ w tekście mowa o tomach - 1, 2, 3 i 4.

   Usuń
 2. Aha, zauważyłem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka