Podjęto decyzję odnośnie przyszłości Gigantów

Redakcji Kaczej Agencji Informacyjnej udało się ustalić, że w przyszłym roku  częstotliwość wydawania Gigantów pozostanie bez zmian. Informację otrzymaliśmy od Artura Skury, redaktora prowadzącego Giganta Poleca, MegaGiga i Giganta Mamuta.
Oznacza to, że w 2019 roku Egmont Polska wyda 6 tomów Giganta Poleca oraz po 2 tomy MegaGiga i Mamuta. Wynika z tego, że do kiosków znowu trafi ponad dwa i pół tysiąca stron kaczych i mysich komiksów.
Pierwszy przyszłoroczny Gigant Poleca pojawi się w sprzedaży 29 stycznia, natomiast najbliższy Gigant Mamut zadebiutuje 13 lutego. O dacie premier kolejnych tomów oraz o ich zawartościach będziemy informować, gdy zostaną udostępnione informacje o nich. Do tej pory wydawnictwo nie zaprezentowało nawet okładki styczniowego Giganta, choć reszta styczniowych zapowiedzi jest już od dawna znana.
Nie wiemy natomiast czy cena wydań nie zmieni się w przyszłym roku. Trzeba pamiętać o tym, że, mimo inflacji, Gigant Poleca jest wydawany w tej samej cenie od 2 lat, MegaGiga od 7, a cena Gigant Mamuta ostatnio wzrosła w 2010 roku. Cały czas za jedyne 60 złotych można kupić roczną prenumeratę Giganta, w której pojedynczy tom kosztuje jedyne 10 złotych, a każdy komiks jest dostarczany do domu.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Gigant prenumerata

Komentarze

 1. szkoda, że wciąż nie ma możliwości prenumerowania MegaGiga i Mamuta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem w tej sprawie do tmmedia i zero odpowiedzi.

   Usuń
  2. ja pisałem do tmmedia w sprawie prenumerowanego Giganta, który do mnie wciąż nie dotarł i również zero odzewu.

   Usuń
  3. Jak jest numer podany to zadzwoń, wyślą drugą sztukę jak chyba przez 2 tygodnie nie dojdzie

   Usuń
 2. Nie no kurde, mogliby dać znów 12 tomów choćby na próbę za to jak wielką popularność odniosła kolekcja śp. Mistrza. Wiadomo, że z "Gigantami" byłoby inaczej, ALE po prostu mogliby zmniejszyć nakład, albo (jak proponował jeden z czytelników bloga) dać prenumeratę dla zainteresowanych z większą ilością tomów. Wiadomo, że aby im sie to kalkulowało musiała by jakaś konkretna ilość chętnych być (i to takich "pewnych", czyli z przedpłatą). Ale mogliby przeprowadzić choćby sondę, nawet celem badań rynku. Jestem może nie tyle rozczarowany do końca, bo tak podejrzewałem, ale smuci mnie brak inicjatywy ze strony wydawnictwa by "coś" ruszyć w tym temacie. W "Kaczorze Donaldzie" przeprowadzili zmiany i gdyby nie fatalna dystrybucja myślę, że od lipca mieliby już zauważalną poprawę sprzedaży. Mimo wszystko liczę, że może w okrągłym roku 2020 po dobrej sprzedaży kaczych komiksów jednak coś w kwestii "Gigantów" się ruszy, bo do tego wydania jak nieraz wspominałem mam szczególny sentyment. Starczy już bardzo rzadkie ukazywanie się "MegaGiga" i "Mamuta". Bo jak dla mnie 1 wydanie na cały, długi miesiąc to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza jak doświadcza się uroków życia dorosłego. Ergo, zgadzam sie z Radkiem- mimo wszystko rok 2018 był całkiem dobry i z tego należy się cieszyć. Pozdrawiam kaczkofanów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja niedawno sobie zaprenumerowałem

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mnie się, że wychodzi za mało numerów MegaGiga by się opłacała prenumerata, choć znam w sumie pisma, które są kwartalnikami, a które mają opcję prenumeraty (aczkolwiek MegaGiga i Gigant Mamut to półroczniki).

  OdpowiedzUsuń
 5. Smuci mnie najbardziej to że może ominąć nas jakiś dobry komiks, na przyklad z Double Duckiem

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomo co z KD?

  OdpowiedzUsuń
 7. Poleca ktoś prenumeratę z tmmedia???

  OdpowiedzUsuń
 8. A częstotliwość wydawania miki maxa też taka sama?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini