Komiksy Disneya powrócą do Brazylii!

W czerwcu tego roku informowaliśmy, że Abril, wieloletni wydawca komiksów Disneya w Brazylii, wycofał się z wydawania tychże historyjek. Decyzja była tym dziwniejsza, ponieważ brazylijskie wydawnictwo zaczynało od publikacji historyjek z Donaldem i Mikim, a informacja o zaprzestaniu wydawania była nagła i niczym nieumotywowana. Wówczas spekulowało się, że licencję na wydawanie komiksów Disneya w Brazylii przejmie Panini, które wydaje kacze komiksy we Włoszech.
Stanie się jednak inaczej, ponieważ jak donosi Planeta Gibi, nowym wydawcą komiksów Disneya w Brazylii będzie Culturama. Założone w 2003 roku wydawnictwo w marcu 2019 roku ma zacząć wydawać komiksy z kaczkami i myszami. Do tej pory Culturama publikowała wiele tytułów skierowanych do najmłodszych, w tym wiele książek z postaciami Disneya, lecz nie wydawała komiksów. W informacji prasowej wydawca prezentuje kilka szczegółów dotyczących powrotu komiksów Disneya do Brazylii:
Wydawnictwo Culturama będzie odpowiedzialne za publikację comiesięcznych komiksów Disneya w Brazylii. Celem projektu jest wydawanie pięciu czasopism miesięcznie, wszystkich z niepublikowanymi historiami. (...)
Dyrektor Culturama, Fabio Hoffmann, uważa, że ​​projekt ma ogromny potencjał. "Chcemy sprzedawać komiksy na alternatywnych rynkach, na których już działamy, a także będziemy oferować prenumeratę i sprzedawać komiksy na straganach. Chcemy by każdy będzie miał dostęp do publikacji ". (...)
Oprócz miesięcznych publikacji, wydawca planuje wydania specjalne, a także tańsze serie, skierowane do wszystkich odbiorców.(...)
Pierwsze wydania pojawią się w sprzedaży w marcu 2019 roku. (...).
Wydawnictwo zamierza, podobnie jak Abril, współpracować z redakcją Planeta Gibi, największego bloga o komiksach Disneya w Brazylii
Nie są jednak na razie znane dokładne informacje o planowanych publikacjach. Brazylijscy fani zastanawiają się czy serie powrócą ze starą numeracją, czy będą zrestartowane. Z komunikatu także nie wynika, czy wydawnictwo zamierza wydawać komiksy z Jose Cariocą, zieloną papugą, bohaterem kultowym w Ameryce Południowej.
Sam powrót komiksów Disneya do Brazylii jest doskonałą informacją dla fanów komiksów Disneya na całym świecie. Okazuje się, że jednak kolejni wydawcy garną się do publikacji historyjek z Donaldem i Mikim, a Brazylia jest kolejnym krajem po Grecji, w którym po wielu latach zmienił się wydawca klasycznych komiksów Disneya.
Źródło ilustracji i informacji: https://www.planetagibi.com.br/

Komentarze

 1. A u nas dalej brak prenumeraty na kd, mega, mamuty. Kiedy wrócą czasy 2005 roku, strony kaczordonald.pl na której było sporo ciekawostek. A i oczywiście. ZABAWKI Z KD TO TRAGEDIA. Kiedy egmont zrozumie że to nie potrzebny koszt! No i proszę o dobrej jakości papier!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to kalendarz wydawniczy w Niemczech: https://www.lustiges-taschenbuch.de/sites/default/files/2018-11/LTB_Jahresplan2019_A4.pdf
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Podajcie mi nazwiska polskich rysowników komiksów Disneya(o ile w ogóle ktoś je narysował lub napisał)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela