Egmont w lutym: pierwsze Smerfy, Lou i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Dziś Egmont za pośrednictwem swojego sklepu zaprezentował komiksy, które zostaną wydane w lutym przyszłego roku. Wśród kilkunastu zapowiedzianych tomów można znaleźć kilka ciekawych komiksów humorystycznych.
Na 13 lutego zapowiedziano pierwszy album Smerfów - Czarne Smerfy, który po 28 latach zostanie ponownie wydany w Polsce. Klasyczna historia z 1963 roku jest uznawana do dziś za jeden z najlepszych albumów serii o niebieskich stworach. Co ciekawe, choć album będzie liczył aż 64 strony, to zostanie wydany w cenie 19,99 zł.
Tego samego dnia do sprzedaży trafią dwa albumy z przygodami Lucky Luke'a. Niestety będą to komiksy, które wcześniej były wydane w Polsce - 12. album serii pt. Kuzyni Daltonów (scen. Goscinny) i 54. album pt. Narzeczona Lucky Luke'a (scen. Guy Vidal). Dziwne, że Egmont po raz drugi wyda album z kuzynami Daltonów, natomiast komiks o oryginalnych Daltonach nadal nie został wydany po polsku. 13 lutego także ukaże się drugi tom Podbiebnego Harry'ego Étienne Willema pt. Hollywoodland.
Dwa tygodnie później natomiast pojawi się oryginalnie zapowiedziany na styczeń drugi tom zbiorczego wydania Lou!, znakomitej serii Juliena Neel o przygodach tytułowej dziewczyny. W tomie pt. Sielanka poza tytułowym albumem pojawi się jeszcze Laserowy ninja i Szałas. Co ciekawe, tom będzie zbierał albumy 4., 5. i 7., pomijając przez to narysowany innym stylem szósty album. Oby pojawił się on w Polsce wraz z ósmym albumem, który nie dawno zadebiutował we Francji. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się też ukraińska wersja Wielkiego turnieju - Кайко та Кокош – Великий Турнір.
Przy okazji podajemy brakujące styczniowe zapowiedzi (wówczas informowaliśmy tylko o trzecim Kaczogrodzie Carla Barksa). 23 stycznia pojawi się w końcu poprawiona wersja Kayko and Kokosh: Flying School, drugi tom Studia tańca (zawierający trzy oryginalne albumy) i Tajemnica magicznego wywaru, adaptacja najnowszego filmu animowanego z Asteriksem.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ja z kolei nie dziwię się, że Egmont wyda "Kuzynów Daltonów" - poprzednie wydanie było w pomniejszonym formacie, a teraz w końcu jest pełny A4. Dziwi mnie natomiast, że ponownie wydawane są albumy, które miały swoje wydana kilkanaście lat temu, też w pełnym formacie i nadal są dostępne na Allegro (jak "Narzeczona Lucky Luke'a" właśnie). Wznowienia powinni zostawić sobie na koniec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Narzeczona LL jest dostępna w jakieś racjonalnej cenie? Sam chciałem kupić stare wydanie, ale 50 zł nie będę płacił.
   Według mnie logiczniejsze jest to, że wznawiają stare albumy, niż to że przedrukowują albumy z integrali nie aż tak dawno wydanych.
   Poza tym w tekście wspominam, że dziwi mnie wydanie ponownie Kuzynów w kontekście braku publikacji historii z oryginalnymi Daltonami.

   Usuń
  2. Narzeczoną LL można kupić za 30 zł. Podobne ceny są wszystkich starych. Kupiłem ją, kiedy oryginalnie pojawiła się w sprzedaży te kilkanaście lat temu. A te małe wydania sobie odpuściłem, bo nie interesowały mnie albumy miniaturowych rozmiarów. Dla mnie logiczniejsze jest wznowienie we właściwym formacie tych właśnie albumów, niż wznowienia starszych w sytuacji, gdy większość albumów jeszcze nie miała swojego wydania w Polsce.
   Poza tym, o ile się nie mylę, dla niektórych wznawianych albumów to już trzecie wydanie, wliczając te kilka z niedoszłej kolekcji DeAgostini.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)