Życzenia noworoczne 2019

Dziś kończy się 2018 rok, a za kilka godzin zacznie się rok 2019. Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom Kaczej Agencji Informacyjnej za czytanie bloga, uczestniczenie w dyskusjach oraz wysyłanie maili. Bez was nie byłoby tej strony i mam nadzieję, że także w przyszłym roku będziecie równie często odwiedzać komiksydisneya.pl.
Rok 2018 zaczął się z grubej rury, czyli od tekstu wytykającego liczne błędy w Życiu i czasach Sknerusa McKwacza, który doprowadził do wydania poprawionej edycji komiksu, a także zatrudnienia mnie przez Egmont przy tworzeniu Kaczogrodu Carla Barksa.
Skoro już wspomniałem o Kaczogrodzie, to 2018 był rokiem pozytywnych niespodzianek. Największą z nich był start kolekcji Barksa, ale wiele z nich pojawiło się też w kioskowych komiksach Disneya. Zwiększono liczbę komiksów w Kaczorze Donaldzie, a okładka pisma w końcu jest drukowana na dobrym papierze. Natomiast w MegaGiga pojawiła się całość legendarnej serii Z dziejów Kaczego Rodu Scarpy, Carpiego i Martiny, a w ostatnim Gigancie zadebiutowała świetna parodia Frankensteina. Niezwykle mnie też ucieszył rocznicowy album z Mikim od Panini i wydawana przez Fantagraphics seria Disney Masters.
Zawodów było mało, ale też były. Totalną porażką było świętowanie 90. urodzin Mikiego, które w wykonaniu Egmontu skończyło się na dwóch komiksach w KD, a pominięto rocznicowy tom Giganta. Źle się dzieje z komiksami Disneya od IDW, które, po odsunięciu wcześniejszej redakcji, znacznie straciły na jakości i wyborze historyjek.
Jednak patrząc z perspektywy bloga, 2018 był rokiem Kaczych Opowieści. Wiele tegorocznych tekstów to newsy o serialu. Mam nadzieję, że kolejny rok dostarczy jeszcze więcej dobrych informacji dotyczących serialu, a już wkrótce także na ekranach polskich telewizorów pojawi się 2. sezon. Nadal też wszyscy czekają na jedną z większych niespodzianek tego roku, czyli Legendę o Trzech Caballeros.
Ogromnie mnie cieszy, że udało mi się zrealizować na blogu większą część tegorocznych celów. Newsy pojawiały się regularnie, recenzje zwykle też, trochę mnie boli, że nie wszystkie planowane artykuły się pojawiły, ale mam nadzieję, że uda się to nadrobić w najbliższych tygodniach. Pojawiło się też parę konkursów i oby udało się zorganizować kolejne.
2018 był także dobrym okresem dla bloga. W tym roku komiksydisneya.pl zanotowały 50% więcej wyświetleń niż rok wcześniej, a kilkanaście tekstów miało świetne wyniki liczone w kilku tysiącach wyświetleń. Pojawiło się też kilkaset komentarzy. Natomiast fanpage przekroczył tysiąc polubień i cały czas stabilnie rośnie.
Co dalej? Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Liczę na kolejne skierowane do księgarń komiksy Disneya od Egmontu, a także na wiele dobrych historii w Kaczorze Donaldzie i innych pismach. Oby tym razem Egmont poprawił się i pamiętał o 85. urodzinach Kaczora Donalda, 25. urodzinach Kaczora Donalda i 1000. numerze tegoż to pisma. Oby też udało się przekonywać kolejne osoby, że komiksy Disneya nie są tylko dla dzieci, a historie z kaczo-mysiego uniwersum mogą bawić i ciekawić czytelników w każdym wieku.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
życzy Kacza Agencja Informacyjna 

Komentarze

 1. Ja również życzę Tobie, wszystkim czytelnikom bloga i fanom komiksów Disneya w nowym 2019 roku wielu pozytywnych wrażeń, ogromu interesujących lektur (w tym komiksów Disneya) wzbogacających Was mentalnie lub stanowiących chwilę odpoczynku i relaksu, dużo pozytywnych zaskoczeń , optymistycznego nastawienia do życia (parafrazując cytat Tove Jansson z książki ,,Tatuś Muminka i morze" - Jutro będzie nowy, długi rok. Twój własny, od początku do końca. To przecież bardzo przyjemna myśl.") Dla pana administratora co najmniej tyle samo chęci do tworzenia tej strony co w bieżącym (jeszcze w czasie jak piszę ten komentarz) roku i w latach poprzednich . Do wymienionych rocznic dodałbym też przypadające w 2019r. - 10 lecie Centrum Komiksów Disneya. Na końcu chciałbym dodać iż komiksy disneya są w takim sensie ,,dla dzieci" jakim to, że wszyscy nawet dorośli (gdyż przecież ,, Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym." Antoine de Saint-Exupéry ).

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego jest napisane Kacza Agencja Informacyjna 2015-2017, skoro mamy już koniec 2018?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie komiksowo? /:|

  OdpowiedzUsuń
 5. Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Dużo cierpliwości przy tworzeniu strony i mniej trolli :-D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar