Nasz wielki Donald - dziś premiera rocznicowego tomu

Dziś do sprzedaży trafił Nasz wielki Donald, specjalna publikacja wydana z okazji 90. urodzin pechowego kaczora zawierająca wiele komiksów słynnych disnejowskich twórców. 372-stronicowy tom został opublikowany w cenie okładkowej 149,99 zł i można go już zakupić m.in. na Egmont.pl.

Tom wyróżnia się na tle innych publikacji wydanych przez Egmont papierem, komiksy zostały wydrukowane na papierze kremowym, na którym prezentują się naprawdę bardzo dobrze, a także ma specjalnie barwione grzbiet kartek. Zdjęcia wydania prezentowaliśmy przy okazji przedpremiery komiksu na Komiksowej Warszawie.

W środku znajdziecie wiele ciekawych komiksów z Donaldem stworzonych przez ostatnie 90 lat. W tym klasyczne komiksy Barksa i Rosy, adaptacja Trzech caballeros autorstwa Walta Kelly'ego, długie i nigdy w Polsce niewydane historie Scarpy i De Vity, pierwszy komiks z Donaldem autorstwa Osborne'a i Taliaferro, a także krótsze opowieści stworzone przez Van Horna, Vicara, Cavazzano, Rotę, Rodriquesa czy Heymansa. Nie jest to tom idealny, ale nadal bardzo dobra publikacja wydana z okazji urodzin Donalda.

Przykładowe strony są dostępne tutaj, wydanie jest oparte na niemieckiej publikacji Der dicke Donald - 90 Jahre. W tym roku z okazji 90. urodzin Donalda został też wydany inny tom, specjalny tom Giganta Poleca Extra, jednak jest to wydania pod wieloma względami dużo gorsze niż Nasz wielki Donald.

Nasz wielki Donald
Liczba stron: 372, Stron komiksów: 354,5 (w tym 226,5 premierowych)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ten papier rzeczywiście robi robotę. Dużo przyjemniej się na nim czyta, niż na kredzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Papier fabrycznie fajny, a komiksy takie jak "Klimat dawnych czasów" czy "Dostawa natychmiastowa" to jest coś, co właśnie pokochałem w Kaczorach jako dziecko. A czego niestety nie odnajduję już w nowych historyjkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do mnie dziś dotarł mój egzemplarz i powiem fajnie to sie prezentuje jest co czytać i zmiana papieru tez na plus.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem jak u was ale u mnie napis na okładce zaczął zachodzić po 2 dniach to normalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, może ręce ci się spociły przy czytaniu? ;) Wydanie super, chociaż wolałbym inna okładkę , taka jak w Niemczech.

   Usuń
 5. Będzie jakaś prezentacja lub recenzja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania, chętnie dowiem się więcej nt. tej publikacji.

   Usuń
 6. Czy tylko u mnie Donald w "Mądrej Kurce" jest żółty? :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszych, najstarszych komiksach Donald był kolorowany na żółto - przykładowy kadr z komiksu Gottfredsona: https://i.pinimg.com/originals/da/1f/06/da1f0609c632c5f8b69470f8d9fa2bc3.jpg

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka