MegaGiga 63 "Kwak'n'Roll" - dziś premiera - Musicalisota, Cavazzano, Casty i De Vita

Dziś do sprzedaży trafił MegaGiga - Kwak'n'Roll, w którym znajdziecie ogromną porcję komiksów o tematyce muzycznej, w tym dwie długie opowieści z Zyziem w roli głównej. Na tym jednak nie skończy się lista ciekawych atrakcji znajdujących się w tym 512-stronicowym tomie. Wydanie kupicie także na Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom jest połączeniem dwóch tomów wydanych w Niemczech: Lustiges Taschenbuch Spezial 101 z 2021 roku i Enten-Edition 79 z poprzedniego roku.

Od pewnego czasu we Włoszech jest tworzony nowy zakątek uniwersum skupiony na dziecięcych postaciach. W przypadku kaczych bohaterów historie opierają się na tym, że Hyzio i Dyzio grają w drużynie piłkarskiej (jeden komiks o tym pojawił się w Gigancie 241), a Zyzio w zespole muzycznym. X-Ducktor i Musicalisota to właśnie dwie historie, w których w centrum jest Zyzio, a drugi z tych komiksów to ogromna 166-stronicowa historia opowiadająca o letniej trasie zespołu. X-Music łączy dodatkowo to z postaciami Mordka i Ferdka oraz niewydanym ani w Niemczech, ani w Polsce komiksem Foglie rosse.

Pozostała część tomu to wiele sympatycznie prezentujących się komiksów o tematyce muzycznej z małą domieszką historii pozbawionych tej tematyki, ale rozgrywających się w lecie. Wśród nich znajdują się zarówno takie komiksy jak klasyczna historia o Superkwęku autorstwa Pezzina i De Vity, czy historyjka o Kwazku narysowana przez Cavazzano. Fani mysich historii powinni być zadowoleni z komiksu Castiego i De Vity o Elku i Mikim, jest to jedna z pierwszych historii Castiego, która na publikację w Polsce czekała prawie 2 dekady. W połączeniu z dwoma długimi muzycznymi historiami daje to naprawdę ciekawy tom!

W czerwcu MegaGiga jest jedyną Gigantową publikacją, ale wynika to z tego, że na koniec maja wydano 3 tomy innych serii. Powoli jednak zbliżamy się do premier zapowiedzianych na lipiec, w tym nowego tomu Giganta Poleca z długim komiksem Ziche. Kalendarz wszystkich publikacji znajdziecie tutaj,

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

 1. Jest szansa na spóźnioną recenzje ostatniego albumu Asteriksa? Poprzednie je tutaj miały dlatego też pytam. Serdecznie Pozdrawiam 👍

  OdpowiedzUsuń
 2. Ziche mocno dała się poznać w "Dworskim Życiu" równie długą historią o Daisy z Rivendellosy. ;) Lubię jej komiksy, ale trochę dużo tego było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znalazłem skład na Lustiges Taschenbuch Enten-Edition, Klick dich ins Buch
  Nr. 85. tutaj na tej stronie.

  https://www.lustiges-taschenbuch.de/ausgaben/nebenreihen/enten-edition/band-85

  Prawdopodobnie Gigant Poleca Extra 2024-05 ktory wychodzi 13 sierpnia bedzie na niego oparty. Przykro mi to mówić ale skład jest raczej tragiczny. Rzec jest w tym ze wszystkie komiksy so ze serii Which-way stories. To w sumie znaczy ze czytelnik decydue jak potoczy sie akcja komiksu oraz jak sie kończy.

  Bez urazy ale uważam ze Gigant Poleca Extra 2024-05 nie powinny byc uparty, na tym wydaniu. Wole czytać zwykłe przygody o kaczkach a nie takie typu komiksy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będzie tego tomu.

   Pozdrawiam, tłumacz extra 5/24

   Usuń
 4. Okay. Musicalisota była super.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka