Uncle Scrooge and the Infinity Dime - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy komiks Marvela z Sknerusem - Uncle Scrooge and the Infinity Dime. Jest to zeszyt napisany przez Jasona Aarona, a zilustrowany przez włoskich twórców, z których większość jest kojarzona z historii publikowanych w Gigantach. Liczące 64 stron wydanie kupicie m.in. na Atom Comics.

Zaprezentowana w numerze historia została podzielona na 3 rozdziały i epilog, za 1. rozdział odpowiadał Paolo Mottura, 2. zajęli się D'Ippolito i De Giuseppe, 3. zilustrowali Pastrovicchio i Mangiatordi, a epilog narysowała Giada Perissinotto, Poza tym w wydaniu przedrukowano pierwszy komiks z Sknerusem, czyli Wielką niedźwiedzicę.  

Za dwie główne okładki odpowiedzialni byli Lorenzo Pastrovicchio i Alex Ross, natomiast wariantowe okładki przygotowali m.in. Frank Miller, Ron Lim, Peach Momoko, John Romita Jr., Skottie Young, Elizabeth Torque, Gabriele Dell’Otto, J. Scott Campbell, Joe Quesada, Walter Simonson i Steve McNiven.  

W najbliższym czasie premierę będą miały też dwa inne komiksy Marvela z disnejowskimi postaciami - historia o Donaldzie-Wolverinie i o Donaldzie-Thorze. Na ten moment nie wiadomo, w jakiej formie te komiksy mogłyby zostać wydane w Polsce, ale we Włoszech historia z Uncle Scrooge and the Infinity Dime pojawi się w tygodniku Topolino. To oznacza, że w Polsce komiks może zostać przedrukowany w jednym z Gigantów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Marvel Comics 

Komentarze

 1. Czekam na dostawę, zamówione wiele tygodni temu

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Jest jeszcze szansa na wydanie tego Giganta po polsku? https://www.lustiges-taschenbuch.de/ausgaben/nebenreihen/spezial/band-89

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej mało prawdopodobne. Niemal wszystkie historyjki z tego tomu, które nie ukazały się wcześniej w Polsce, znajdują się w MegaGiga 60 "Ku przestworzom". Zastąpiono nimi te komiksy z pierwowzoru "Ku przestworzom" (LTB Spezial 83), które byłyby u nas powtórkami. Przez to wydawanie teraz tego tomu mijałoby się z celem, bo oprócz dwóch krótkich komiksów wszystkie inne historyjki w nim zawarte ukazały się już w Polsce, z czego znaczna część niedawno właśnie w MegaGiga 60.

   Usuń
 3. Okej , dziękuje 👍

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.lustiges-taschenbuch.de/ausgaben/nebenreihen/enten-edition/band-44-nette-nachbarn Mam nadzieję , że tutaj powtórek nie było i będzie to przynajmniej rozważone czy wyjdzie jeszcze 😉👍

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka