Donald zostanie Thorem w kolejnym komiksie Marvela!

Marvel zapowiedział kolejny disnejowski komiks! Po zapowiedzianym na ten miesiąc komiksie o Sknerusie i lipcowym zeszycie z Donaldem i Wolverinem, 4 września wyjdzie komiks Marvel & Disney: What If…? Donald Duck Became Thor, w którym, jak wskazuje sam tytuł, Donald zostanie Thorem.

Podobnie jak wcześniejsze publikacje, to także ma być one-shot, choć Marvel sugeruje, że w najbliższych miesiącach możemy dostać więcej tego typu zeszytów What If...? łączących Marvela z kaczkami. Za historię inspirowaną pierwszym zeszytem z Thorem odpowiadają Steve Behling, twórca wielu książek młodzieżowych, oraz Riccardo Secchi i Lorenzo Pastrovicchio, włoscy autorzy komiksów Disneya, których setki historii zostały wydane po polsku. 

Komiks ma rozgrywać podczas wyprawy archeologicznej w poszukiwaniu pozostałości po Wikingach, w trakcie której Donald opiekuje się Hyziem, Dyziem i Zyziem. Pechowy kaczor spotyka jednak kamienne kaczki z Saturna, które szykują się do inwazji. Wszystko zmienia się, gdy znajduje starą laskę, która pozwala mu się zmienić w Thora. Czy uda mu się uratować Ziemię?

Alternatywne okładki zeszytu przygotowali Peach Momoko, Phil Noto i Walter Simonson, legendarny twórca komiksów z Thorem, który prywatnie jest też wielkim fanem komiksów z kaczkami, szczególnie historii Barksa.


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Marvel Comics

Komentarze

 1. Są jakieś przykładowe strony któregoś z tych komiksów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie ma, pewnie będą bliżej premiery.

   Usuń
 2. Moim zdaniem fajnie że wydają takie komiksy. Lubię marvela i kaczora Donalda więc to coś dla mnie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka