Kaczogród Carla Barksa 25 "Korona Majów" - przykładowe strony

Za trzy tygodnie, 17 lipca do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Korona Majów i inne historie z roku 1963, z którego już dziś przedstawiamy przykładowe strony. Będzie to kolejne wydanie zawierające komiksy z okresu, którego można nazwać renesansem Barksa, w tym chyba najsłynniejszą przez niego narysowaną historię, której nie napisał. Cena 232-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.


Tom będzie zawierać pięć długich historii, w tym tytułową opowieść, w której Sknerus i reszta bohaterów rusza w poszukiwania miasta Majów, Lepkie pieniądze, kolejną potyczkę z Sknerusa z Braćmi Be,  Z samego dna, opowieść o poszukiwaniu pierwszej dziesięciocentówki i dwie historie z Magiką - Walka o monetę i Złote jajo. Równie ciekawy element wydania będą stanowić krótsze opowieści, w tym przedruk Golono, strzyżono, komiksu znanego zarówno z 1. jak i 1001. Kaczora Donalda, czy polska premiera historii The Invisible Intruder, pierwszego komiksu, w którym wspomniano, że Sknerus był pucybutem.

Łącznie do końca 30-tomowej kolekcji pozostało już tylko 6 tomów do wydania. Więcej informacji o serii można znaleźć w tekście, który dostępny jest na blogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Mam pytanie czy coś wiadomo o 5 tym numerze Kaczora Donalda??

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka