Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

W sierpniu pojawi się kolejny 512-stonicowy tom, będzie to 42. Gigant Mamut - Dom strachów. W wydaniu znajdziecie potężną dawkę komiksów z kaczkami i myszami, w tym wiele naprawdę ciekawych historii. Niestety cena tomu będzie wyższa niż do tej pory, bo wyniesie 35,99 zł.
Tom będzie głównie się składał z komiksów oryginalnie wydanych w dwóch pominiętych Gigantach - 550. i 577. Lustiges Taschenbuch

Szczególnie warto wyróżnić dwa najdłuższe opowieści - długi komiks o Superkwęku i Mikim stworzony przez Bertaniego i Gervasio, w pewien sposób będący kontynuacją wydanej w poprzednim roku po polsku Wielkiej drace w Kaczogrodzie, a także historię Cabelli i Mottury będącą mysią reinterpretacją ekspedycji Shackletona na Biegun Południowy. Paolo Mottura to znakomity rysownik ceniony za swoje pełne rozmachu ilustracje, który w Polsce jest głównie kojarzony z komiksu Moby Dick, a nowa opowieść też spotkała się z ciepłym przyjęciem we Włoszech.

Poza tym w wydaniu pojawią się dwa komiksy narysowane przez Fecchiego, klasyczna opowieść Scarpy o Elku, historię z występem Kwaka O'Keja, czy nowy komiks o Amorinie, czyli superbohaterskim alter ego Kwaczencji, które może być kojarzone z paru komiksów wydanych sprzed kilkoma laty. Nie zabraknie też historii o Dziobasie, Gogusiu, Sknerusie oraz Hyziu, Dyziu i Zyziu, więc każdym w tym tomie powinien znaleźć coś dobrego.

W sierpniu pojawią się też nowe tomy Giganta Poleca i Giganta Poleca Extra, ale najpewniej szczegółowe informacje o tych wydaniach poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Polecamy też nowego MegaGiga z wieloma fantastycznymi komiksami o tematyce muzycznej.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. 10 zł więcej niż w analogicznym okresie rok temu, srogo. Podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I 11 zł więcej niż w analogicznym okresie dekadę temu, nieźle.

   Usuń
  2. Widzisz różnicę pomiędzy rokiem a dziesięcioma latami?

   Usuń
  3. Dobra spokojnie ja wam wytłumaczę .
   Cena za poprzedniego rządu podnosiła się a za czasów tego rządu gwałtownie się podnosi .( Nie jestem za żadną partią )

   Usuń
  4. A ja wam wytłumaczę, że to nie strona o polityce. Idźcie se z takimi komentarzami do WP czy innego Onetu.

   Usuń
  5. > Cena za poprzedniego rządu podnosiła się a za czasów tego rządu gwałtownie się podnosi .( Nie jestem za żadną partią )

   To mi przypomina wszystkie te wpisy zaczynające się od "Nie jestem za PiS-em ale...".

   Inflacja to skomplikowana bestia. Wizerunkowo bardzo szkodził PiSowi i Morawiecki robił co mógł, ale niestety - mógł niewiele (sztuczne obniżenie ceny paliw przed wyborami pomijam, bo to raczej anomalia). Nawet (spóźniona) zabawa stopami przez Glapę nie przyniosła oczekiwanych skutków. Jesteśmy jak system naczyń połączonych i rosnąca inflacja na świecie automatycznie przekłada się na rosnące ceny i u nas.

   Można by się kłócić że gdyby rządy nie wydrukowały mnóstwo pieniędzy podczas COVID-a, można by tego uniknąć. No ale tak się nie stało i post factum trudno wyrokować co by było gdyby oraz jakie byłyby skutki netto dla gospodarki.

   Usuń
 2. Tylko spokojnie panowie, podwyżki so niestety nieuniknione. Po prostu trzeba sie przyzwyczaić. Ja wydaje dwa razy wiecej tyle na marvely omnibusy, I Epic Collection co miesiąc a mimo to ciągle pozostaje mi troche kasy. A wydaje na nie całkiem sporo w sumie 4-5 takie książki co miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ceny zabiją komiksy. W 2025 roku z pewnością obetną wszystkie serie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam do oońca roku że najdroższy bęndzie za 40 zł .

   Usuń
 4. Jakby co, to już można zamawiać Donalda Thora na atom comics za niecałe 20zl (+przesyłka) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Spadnie im sprzedaż. Tego się mogą spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z drugiej str i tak wychodzi taniej niż kupić dwa giganty, jak dotychczas. Skoro treścią MG są dwa niewydane giganty. Chyba, że one też podrożeją..

   Usuń
 6. Sprzedaż na pewnie nie spadnie, Podwyżki so niestety nieuniknione. To może sie nikomu podobać, ale od czasu do czasu ceny niestety muszę iść w góre. Zbieram giganty, Mamuty, MegaGiga i inne serie od lata 90 I nie nie zamierzam przestać teraz. Jakość przeżyje kolejne Podwyżki. Jako prawdziwy fan kaczek zawsze będę je kupować bezwzględu na ceny. zresztą az tak zle nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znowu bez przesady. Cena mamutów i MG przez kilkanaście lat utrzymywały się na poziomie 25 zł. W tamtym okresie jeszcze jako dla dziecka (którym byłem) Było to dużo pieniędzy i rzadko moglem sobie pozwolić na taki komiks, który obiektywnie był drogi. Nie będę tego sprawdzał, ale zgaduję że w odniesieniu do minimalnej krajowej z roku 2014 25 złotych miało znacznie większą wartość, niż 35 obecnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie możesz mówić, że sprzedaż nie spadnie na podstawie tego, że ty nie przestaniesz kupować. Ktoś się już tu wypowiedział że nie będzie kupował

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdanie niektórzy zaczynają panikowac z z powodu tych podwyżek i to niepotrzebnie. Az tak aż tak źle nie jest trzeba brać na spoko I przyzwyczaić sie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Którego sierpnia premiera?

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam nadzieję, że ludzie nie kupią w tej cenie, moim zdaniem to ewidentnie sprawdzanie granicy ile da się z fanów wyciągnąć. Ja będę miał od pierwszego numeru, póki co jedyna "dziurę" w kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale spójrzmy na to z innej strony np w komiksie jest zero repintów

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaczynam na to patrzeć z jeszcze innej strony. Kupię, zeskanuję i odsprzedam papierowe wydanie z lekką zniżką. Do tej pory tego nie robiłem ale zaczyna to być realny scenariusz. I parę słów do kolesia, która tak bardzo udowadnia, że jest prawdziwym fanem, bo będzie kupował wszystko bez względu na cenę: nie mierz innych swoją kieszenią.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dla mnie po prostu słaby numer, jak numer będzie o interesującej tematyce to kupię bez względu na cenę, wszystko teraz drożej kosztuje ale więcej się zarabia. To może czas iść po podwyżkę żeby bez bólu kupić, tyle w temacie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więcej się zarabia? A to dobre, ciekawe gdzie. Nawet jeśli płacę są wyższe, to niewspółmiernie z podwyżkami. Ten komiks z wydania na wydanie zdrożał 20 %. To nie jest malo

   Usuń
 15. I jeszcze pytanie offtopowe: czy ktokolwiek z ekipy prowadzącej ten blog otrzymuje wynagrodzenie za promowanie takich czy innych komiksów czy wasza współpraca np. w postaci wymiany informacyjnej jest jedynie życzliwą współpracą koleżeńską? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, że liczysz na szczerą odp.

   Usuń
  2. Czasem Egmont przesyła egz. komiksów i tylko tyle.
   Poza tym zauważ, że na blogu w ciągu ostatnich miesięcy i lat było masę, naprawdę masę postów krytykujących Egmont. Tomów, które odradzaliśmy kupić. Jedyne co w kontekście tej podwyżki mogę powiedzieć to "zaskakująca duża, ale też zaskakujące niewielkie były dotychczasowe podwyżki cen względem sytuacji rynkowej".

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedz :) Pytanie nasunęło mi się przy okazji dyskusji o pieniążkach aczkolwiek nie miało być formą zarzutu czy krytyki (dlatego też nazwałem je offtopem) :) robicie kawał dobrej roboty informacyjnej - dzięki wam jestem zawsze na bieżąco z tym co i kiedy wychodzi i uważam, że wręcz byłoby miło, gdyby Egmont rozważył stałe dostarczanie wam egzemplarzy w ramach współpracy promocyjnej. Oczywiście w takiej sytuacji zachęcam do oznaczania artykułów notatką w stylu: "Egzemplarz dostarczony bezpłatnie przez wydawcę. Opinia należy do recenzenta." Nie uważam że tego typu współpraca nie jest czymkolwiek negatywnym jeżeli jest wyraźnie oznaczana a sponsor nie wywiera nieuczciwej presji :) Fajnie że jesteście i mamy wspólną pasję. Pozdrawiam

   Usuń
  4. Poprawka: *Nie uważam że tego typu współpraca jest czymkolwiek negatywnym...

   Usuń
 16. Ciekaw jestem czy taki łączony gigant z LTB 581 i LTB 584 byłby w przyszłości możliwy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem pewny ze łączony gigant, z LTB 581 i LTB 584 byłby w przyszłości możliwy jako Gigant Mamut. Ale myślę ze lepieje byłyby łączony gigant z LTB 538 i 571. Ponieważ tam tam są komiksy o Zdumiewający Kwantomas które nie by były u nas wydane niestety. A moze by tak łączony gigant LTB 524 i 531 tam so komiksy o DD które również nie były u nas wydane.

  OdpowiedzUsuń
 18. Skład komiksu trochę słaby bo gdyby nie Scarpa i Mottura to ten komiks nie jest jakiś super . wychodzi na to ,że mamy ,,klasycznie''
  Fechi i inni mniej znani rysownicy, a nie jak kiedyś czyli każdy mamut i megegagiga to 2 razy de vita i co 2 tom coś Cavazzano.

  OdpowiedzUsuń
 19. Cena za duża, przestanę kupować.

  OdpowiedzUsuń
 20. A kiedy następny Gigant Poleca?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka