Kolejny tom kolekcji Barksa z dodrukiem

Najprawdopodobniej w następnym tygodniu do sprzedaży trafi kolejny dodruk serii Kaczogród. Carl Barks. Tym razem będzie to tom Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych dodruków (chociażby tych, które trafiły do sprzedaży w sierpniu), cena okładkowa nowych egzemplarzy będzie wyższa niż poprzednich wydań i wyniesie 89,99 zł.

Na tropach jednorożca to dwunasty tom serii w kolejności wydawania, a ósmy w kolejności chronologicznej. Zawiera on wiele komiksów zaliczanych do najlepszych kaczych komiksów w historii, w tym Na łonie natury, najdłuższa historia w pełni stworzona przez Barksa, i Kaczor perski, jedną z najpoważniejszych opowieści w karierze Barksa. Warto go mieć w kolekcji, a empik.com sprzedaje jeszcze resztki pierwszego nakładu w niskiej cenie.

Łącznie w sprzedaży znajduje się już 21 tomów kolekcji, które prezentują wszystkie komiksy Carla Barksa wydane do 1960 roku. Pełne informacje dotyczące całej kolekcji są dostępne na blogu, a kolejne tomy są wydawane co kwartał

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Kiedy będzie zaprezentowana okładki integrali Tintina?

    OdpowiedzUsuń
  2. Radku, kiedy można się spodziewać tekstu o najlepszych hostoriach z pozostałych 9 (albo 8, jeśli nie zdążysz do listopada) tomach kolekcji Barksa?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru