Gigant Mamut 39 "Kaczka dziennikarska" - dziś premiera - Scarpa, De Vita i Mastantuono

20 września do sprzedaży trafił kolejny tom Giganta Mamuta - Kaczka dziennikarska. W środku znajdziecie ponad pół tysiąca stron komiksów z kaczkami i myszami, w tym co najmniej kilka naprawdę ciekawych historyjek, nie tylko o tematyce dziennikarskiej.Wydanie kupicie także na  Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom jest oparty na dwóch tomach: w większości na 83. Lustiges Taschenuch Spezial z 2018 roku, ale przedrukowano też parę komiksów o podróżach w czasie z 112. wydania tej samej serii.

Jak na tom nie zawierający wielu długich opowieści, trzeba przyznać, że wygląda najbardziej dobrze. Komiks o Rychu od Mastantuono to historia sprzed paru lat, która w Polsce nie ukazała się w związku z rzadszym wydawaniem Gigantów. Nie brakuje też klasyki przez wielkie K w postaci historii Martiny i Scarpy oraz Chendiego i Carpiego. Jest też kilka mysich komiksów, najciekawiej z nich wygląda długa historia stworzona przez Pezzina i Asteritiego, ale ciekawym urozmaiceniem jest też komiks nawiązujący do klasycznego paska Gottfredsona. 

Dziennikarska część tomu stoi pod znakiem historii opowiadających o przygodach Donalda i Dziobasa jako dziennikarzy gazety Sknerusa. Historie oparte na tym koncepcie są tworzone od lat i w tym tomie znajduje się ich sporo. Na czytelników czekają zarówno nowsze opowieści, jak choćby wysoko oceniany komiks napisany i narysowany przez Facciniego, historie z lat 90., w tym trzy stworzone przez Nino Russo, jak i komiksy pochodzące sprzed wielu dekad, w tym klasyczna opowieść De Vity i Martiny.


W tym miesiącu poza Mamutem do sprzedaży trafił też nowy Gigant z wieloma ciekawymi komiksami, w tym historiami o Kwantomasie, CAP i Fantomenie.Natomiast na październik Egmont planuje dwa specjalne tomy: Special z komiksami o młodym Donaldzie i Extra z historiami halloweenowymi.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

  Komentarze

  1. Bubalu i Arystoteles - sztos, czytam kolejny raz, mega komiksy. Ogólnie cały tom bardzo dobry

   OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam się czy kupować… Panie Radku… poleci Pan?

   OdpowiedzUsuń
  3. a wrzuci ktoś kto umie w końcu update na inducks? nadal nie ma tego tomu na liście :)

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru