Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 1 - przykładowe strony

Za prawie miesiąc, 25 października do sprzedaży trafi pierwszy tom sześcioczęściowej serii poświęconej komiksom Giorgio Cavazzano, w którym pojawi się kilka historii z lat 70. 208-stronicowy tom będzie kosztował 69,99 zł i zostanie wydany w twardej oprawie oraz w formacie 16,5 na 23 cm. Już w tym momencie możecie zamówić tom z Egmont.pl.

W środku wydania pojawią się niegdyś wydany w Polsce pierwszy komiks z Królewną - Paperino e l'avventura sottomarina, długa przygodowa historia ze Sknerusem -  Zio Paperone e l' "Operazione Galeone",  komiks z Donaldem i Dziobasem od Pezzina -  Paperoga e il peso della gloria, debiut H. Bogarto - Zio Paperone e la moneta disco volante i francuska historia - Le rendez-vous du Vésuve. Bardzo dobry tom, ale z wieloma "ale", brakuje w nim chociażby debiutu Kwaka O'Keja czy zaliczanych do najlepszych historii Cavazzano kolejnych historii z Królewną. 

Na grudzień zaplanowano drugi tom serii, w którym główną atrakcją będzie wydany rok temu po polsku detektywistyczny komiks Mezzavilli - Topolino e il mistero della voce spezzata, a poza nim pojawią się takie ciekawostki jak m.in. Basil détective privé, czyli adaptacja Wielkiego mysiego detektywa. W najbliższym czasie na blogu pojawi się w końcu długo zapowiadane omówienie serii.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Dawanie komiksów, które mają nowe lepsze kolorowania (pierwsza Reginella) w tych paskudnych, nawet nie zdigitalizowanych porządnie, starych - brawo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie sie podoba ten styl retro. Lubie to w starych komiksach w MG i GM

   Usuń
  2. To nie jest retro, to są po prostu słabe materiały.

   Usuń
  3. Przeciez wiem Nazywam to „retro” bo właśnie stare- czyli retro komiksy maja często taka oprawę graficzna.

   Usuń
  4. Retro nie wyklucza dobrych materiałów, tu takich nie ma.

   Usuń
  5. Jak zaczęły pojawiać się w Gigantach komiksy z tym starym kolorowaniem, to nawet ich nie czytałem. Nie mogłem patrzeć na to paskudztwo. Dlatego na pewno nie kupię tego wydawnictwa.

   Usuń
  6. Mi się akurat to "retro" podoba. Chociaż mimo wszystko wolę te kolorowanie stosowane np. w Kaczogrodach Barksa.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!