Kaczogród Carla Barksa 22 "To nie bajka" - zapowiedź

Równo za dwa miesiące, 8 listopada do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - To nie bajka i inne historie z lat 1960-1961. Będzie to wydanie pełne historii o Babci Kaczce, Diodaku czy też Daisy, które Barks narysował do scenariuszy innych autorów. Cena 248-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl z rabatem 30%.

Nie oznacza to jednak, że w wydaniu zabraknie komiksów napisanych przez Barksa. Szczególnie pamiętana przez czytelników na świecie jest tytułowa historia o poszukiwaniu fontanny młodości, czy Billions in the Hole, w której kaczki zmniejszają się do tycich rozmiarów, do którego niegdyś nawiązywał Don Rosa. Pojawi się też kilka krótszych komiksów o Donaldzie i Sknerusie, w tym parę ten-pagerów, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku.

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Szczegółową rozpiskę komiksów znajdujących się w tomie znajdziecie tutaj. To będzie ostatni tom kolekcji w tym roku, ale w przyszłym na czytelników czekają m.in. opowieści o Magice. W listopadzie od Egmontu wyjdzie kilka innych disnejowskich tytułów, ale nie pojawi się pierwotnie zapowiadany na ten miesiąc album z Mikim.

  źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Cenzura działa ale obrażania innych nie dotyczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bądź taki miły i nie pisz bzdury o jakies cenzury. Album z Mikim prawdopodobnie okaże sie w grudzień, Ja jestem ciekawy czy ta historia Kiedyś zostanie wydana u nas

  https://inducks.org/story.php?c=F+DBG+++6

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie bzdury. Nienawiść i pogarda którą prezentował tu TR jest tolerowana. Prawde się usuwa, komentarze znikają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przykład macie tu https://www.komiksydisneya.pl/2020/07/fanowski-komiks-na-komiksydisneyapl.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Może i tak jest faktycznie ale proszę takie rzeczy nie rozpisywać tutaj. To jest bardzo miła strona stona, i Wolałbym żeby taka pozostała. Prosze wiec zachować swoje poglądy i politykę na temat tej cenzury gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest szansa na wydanie całej serii jeszcze raz, ale z Wojnarowskim jako tłumaczem? Jeśli byłyby to duże koszty to ja, a przypuszczam, że i wiele osób, chętnie się dorzuci, byle tylko nie musieć czytać Drewnowskiego. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka