"Przygody Tintina" i "Kid Lucky" w marcu na TVP ABC! [Komiksy dla wszystkich]

AKTUALIZACJA (8 lutego): Nastąpiły zmiany w zapowiedziach

Parę miesięcy temu informowaliśmy, że TVP ABC zakupiła licencje na emisje klasycznego serialu Przygody Tintina jak i nowej animacji Kid Lucky. Teraz w końcu wiadomo kiedy obie produkcje oparte na słynnych frankofońskich komiksach pojawią się w telewizji.

Przygody Tintina, czyli 39-odcinkowy serial wyprodukowany w latach 1991-1992 przez Ellipse i Nelvanę oparty na 21 albumach klasycznej serii Hergé o młodym dziennikarzu, będzie emitowany na TVP ABC od 1 marca od 3 marca codziennie o 20:45. Seria zebrała doskonałe recenzje od widzów, o czym świadczy wysoka średnia na portalu IMDb - 8,3 przy kilkunastu tysiącach ocen. W Polsce animacja kiedyś była emitowana TVP1 i MiniMax, ale nie wiadomo czy ówczesny dubbing zostanie ponownie użyty, czy powstał nowy.

Natomiast Kid Lucky pojawi się przedpremierowo na TVP ABC już 15 lutego o 17:00. Regularna emisja jednak rozpocznie się 1 marca 7 marca, codziennie o 17:35 będą emitowane po 2 nowe odcinki animacji. 52-odcinkowy serial oparty jest na komiksach o młodym Lucky Luke'u, które w tym roku mają zostać wydane przez Egmont.

Większość seriali emitowanych przez TVP jest dostępna także po premierze na vod.tvp.pl. Na ten moment nie wiadomo czy także Przygody Tintina i Kid Lucky będą dostępne w serwisie, dokładne informacje pojawią się w okolicach premiery.

Informacje o zapowiedziach podesłali redaktorzy Dubbingpedii, polskiej encyklopedii dubbingu.

Źródło ilustracji: Mediatoon

Komentarze

 1. Jest jakaś zapowiedź dotycząca nowego KD: https://egmont.pl/Kaczor-Donald.-Magazyn-2-2021,49962012,p.html
  premiera ustalona na ten miesiąc 19.02.2021. Dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie błąd. Pilnuję, jakby coś się pojawiło, będę pisał.

   Usuń
  2. Trzeba napisać do egmontu bo w najnowszym KD było chyba to samo

   Usuń
 2. Tintin to moja pierwsza miłość xD

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnich miesiącach w TVP ABC pojawia się coraz więcej seriali znanych z kanałów Disneya (m.in. Kicia to nie kot, Znajdź mnie w Paryżu, Galactik Football). Może to czas, żeby wprowadzić seriale Disneya (m.in. nowe Kacze Opowieści) do ramówki TVP ABC?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka