Egmont w kwietniu wystartuje z nową serią z komiksami Disneya

Na stronie Egmontu pojawiły się pełne zapowiedzi na kwiecień. Wynika z nich, że poza dwoma wcześniej zapowiedzianymi komiksami disnejowskimi - nową edycją Czarodziejek W.I.T.C.H. oraz siódmym tomem kolekcji Rosy, w kwietniu pojawią się dwa inne komiksy Disneya. Będą to dwa pierwsze tomy Klasycznych baśni Disneya - nowej serii zawierającej adaptacje klasycznych animacji.

14 kwietnia do sprzedaży trafią Król Lew i 101 dalmatyńczyków. Oba albumy będą liczyć 64 stron, zostaną wydane w miękkiej oprawie i w cenie okładkowej 24,99 zł. Poza komiksem będą także zawierać także kilka stron tekstów o animacji. Tłumaczem serii będzie Mateusz Lis, który wcześniej przełożył m.in. komiksy z uniwersum Krainy Lodu czy Kaczora Donalda.

Co warto podkreślić, zarówno adaptacja komiksowa filmu z 1994 roku stworzona przez Weissa i Moore'a jak i komiksowa wersja animacji z 1961 od Borneca i Bernado zostały wydane wcześniej po polsku. Pierwszy raz przez Egmont w 1997 roku w ramach Komiksu filmowego, a w 2009 w serii Disney Komiks od Deagostini. Tym razem jednak komiksy prawdopodobnie pojawią się w nowej, odświeżonej wersji, z lekko zmodyfikowanymi rysunkami i kolorami, która ostatnio pojawiła się we Włoszech. 

Z zaprezentowanego przez Egmont opisu serii wynika, że jednym z kolejnych albumów będzie Mulan.  Na razie nie jest znana jego data premiery, ale komiksowa adaptacja animacji z 1998 roku została także wydana wcześniej po polsku - w roku premiery w filmu w Kaczorze Donaldzie i kilkanaście lat później w ramach serii Disney Komiks.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Takie książeczki z adaptacjami to reklamowano w Mickey Mouse'ach w 1993 roku. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz dwie zupełnie inne rzeczy. Książeczki z adaptacjami od komiksowych adaptacji.

   Usuń
  2. Mam nadal tą z królem lwem

   Usuń
 2. Niech egmont nie zajmuje się takimi rzeczami i wyda u nas Wizard of mickey.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela