Muminki, Czwórka, Ptyś i Yakari - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W lutym Egmont dostarczy kolejnych wielu ciekawych komiksowych tytułów. Wśród nich będzie nowy tom Kaczogrodu Barksa pełen ciekawych komiksów, ale też wiele innych, nie mniej ciekawych publikacji. Pierwsze albumy pojawią się już w przyszłym tygodniu, a teraz publikujemy z nich przykładowe strony.

Prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym komiksem jest zapowiedziany na 24 lutego pierwszy tom komiksowych Muminków. Nowe zbiorcze wydanie będzie składało się z czterech tomów zawierających paski stworzone przez Tove Jansson i brata Larsa na przełomie lat 50. i 60. Pierwszy tom będzie liczył 232 stron, zostanie wydany w formacie A4 i w twardej oprawie, a jego cena okładkowa wyniesie 99,99 zł. W wydaniu zostanie użyte tłumaczenie Teresy Chłapowskiej, które także przełożyła książkowe przygody Muminków. 

Tego samego dnia swoją premierę będzie miał siódmy tom Czwórki z Baker Street Dijana, Legranda i Etiena - Sprawa Morana. W kolejnej albumach o przygodach młodych pomocników Sherlocka Holmesa, niezwykły detektyw zmierzy się z pułkownikiem Moranem. Recenzję dwóch wcześniejszych historii z serii znajdziecie na blogu.  We Francji na razie seria składa się z 8 albumów, więc już wkrótce polskie wydanie dogoni oryginalną edycję. 

W lutym pojawi się też kolejny, już ósmy tom Ptysia i Billa - Zabawy Billa. Tom, podobnie jak wszystkich komiksów z linii Komiksy są super, będzie zawierał trzy oryginalne albumy. Tym razem będą to albumy 14-16 stworzone przez Jeana Robę - Psie życie, Uwaga, wesoły pies! i Zabawy Billa.

 Dwa tygodnie wcześniej, czyli już w przyszłą środę, 10 lutego do sprzedaży trafi dziesiąty tom cyklu Yakari, opowieści o młodym Indianie. W albumie Wielka nora bohater będzie próbował dowiedzieć się, gdzie prowadzą tajemnicze strzałki. Historia została oryginalnie stworzona przez Joba i Deriba w 1984 roku. 

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Kiedy powrócą dane sprzedaży KD?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatni raz to było w październiku więc jakoś może w tym miesiącu? Nie wiem :(

   Usuń
  2. Zmieniły się zasady udostępniania danych. Zobaczymy czy coś uda się wykombinować.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru