Komiksowe premiery - luty 2021 - Barks, Muminki i Mamut

Ledwie co zaczął się rok, a już przyszedł luty. A tym razem w lutym nie zabraknie ciekawych komiksów, w tym także takich z kaczymi i mysimi bohaterami. Pewnie wiele osób czeka na kolejny tom kolekcji Barksa z wieloma ciekawymi historiami, ale jest to zaledwie jeden z wielu ciekawych tytułów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
12 lutego - Gigant Mamut 33: W krainie faraonów - 24,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Egipski Mamut może być najciekawszym tomem serii od lat. W wydaniu pojawią się m.in. dwa przygodowe komiksy De Vity - Indiana Pipps e l'ultimo faraone  i Topolino e la piramide impossibile, klasyczna opowieść Andersena Palaver In The Pyramids czy historia Ziche o Kaczencji i Filonie Il phon di Cleopatra. Nie zabraknie w nim zarówno klasycznych komiksów jak narysowany przez Chierchiniego Il cono di Paperonete I czy historia o podróży Topolino e la maledizione del faraone triplo stworzona zaledwie parę lat temu. Prawie cały tom będzie składał się z komiksów nigdy wcześniej niewydanych po polsku, co powoduje, że wydanie jest prawdziwą gratką. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.
24 lutego - Kaczogród. Carl Barks 11: Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Kolejne wydanie zawierające wiele komiksów uznawanych za najlepsze historie z disnejowskimi kaczkami. Wśród nich pojawią się Voodoo Hoodoo, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli, historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o Donaldzie i Gogusiu, indiańska historia z Donaldem W krainie totemów, a także fenomenalnie narysowana świąteczny komiks Letter to Santa. Nie zabraknie też dodatków i krótszych historii z Donaldem w roli głównej. Szczegółowe informacje o publikacji są dostępne w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA
10 lutego - Disney Masters Vol. 15: Mickey Mouse: New Adventures of The Phantom Blot - 34,99 $
W pierwszym Disney Masters w tym roku zostanie przedrukowana cała seria Phantom Blot z lat 60., czyli 7 długich komiksów z Mikim i Fantomenem narysowanych przez Paula Murry'ego oraz wiele gagów z udziałem myszogrodzkiego złoczyńcy. Tom liczy aż 252 stron. Więcej informacji o serii.
24 lutego - Wizards of Mickey 2: The Dark Age - 16,00$ - POLECAMY!
Prawdziwa gratka dla polskich fanów czekających na drugą część Czarodziei i ich dziejów, serii fantasy o Mikim i przyjaciołach. Drugi tom wydania Yen Pressu zawiera nigdy wcześniej niewydaną ani po polsku, ani po angielsku drugą historię z czarodziejami.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
10 lutego - Smerfy i wioska dziewczyn 4: Nowy początek - 24,99 zł
Czwarty album spin-offa Smerfów nawiązującego do filmu animowanego sprzed paru lat.  Czwarty tom został stworzony przez Luca Parthoensa i Thierriego Culliforda, a zilustrował go Laurenta Cagniata.
10 lutego - Yakari 10: Wielka nora - 24,99 zł
W kolejnym albumie o przygodach młodego Indianina tytułowy bohater będzie próbował dowiedzieć się, gdzie prowadzą tajemnicze strzałki. Historia została oryginalnie stworzona przez Joba i Deriba w 1984 roku.
22 lutego - Przygody Żąbielka i inne opowieści - 79,00/120,00 zł
Zbiór komiksów Szarloty Pawel wydanych oryginalnie w Świecie Młodych, Uśmiechu Numeru, Expressie Ilustrowanym czy Komputer Świat. Album zostanie wydany w dwóch wariantach, zwykłym i kolekcjonerskim z dodatkowymi pocztówkami i rysunkiem.
24 lutego - Czwórka z Baker Street 7: Sprawa Morana - 34,99 zł POLECAMY!
W kolejnym albumie serii Dijana, Legranda i Etiena o przygodach młodych pomocników Sherlocka Holmesa, niezwykły detektyw zmierzy się z pułkownikiem Moranem. Recenzję dwóch wcześniejszych historii z serii znajdziecie na blogu.
24 lutego - Muminki 1 - 99,99 zł POLECAMY!
W latach 50. i 60. Tove Jansson z bratem Larsem tworzyła komiksowe historie o Muminkach na potrzeby brytyjskiej prasy. Nowe zbiorcze wydanie będzie składało się z czterech tomów zawierających łącznie prawie tysiąc stron serii. W wydaniu zostanie użyte tłumaczenie Teresy Chłapowskiej, które także przełożyła książkowe przygody Muminków.
24 lutego - Ptyś i Bill 6: Zabawy Billa - 39,99 zł
Kolejny tom serii o zabawnych przygodach chłopca i jego spaniela będzie zawierał około 150 stron gagów. W ramach wydana zostaną przedrukowane albumy 14-16  stworzone przez Jeana Robę - Psie życie, Uwaga, wesoły pies! i Zabawy Billa.

Plus: 23 lutego nakładem wydawnictwa Mandioca pojawi się komiks Zakazany port stworzony przez Turconiego i Radice. Marynistyczna historia przeznaczona dla starszych czytelników została stworzonya przez duet odpowiedzialny za wiele doskonałych historii Disneya, w tym Wyspę skarbów. Obecnie komiks jest dostępny w przedsprzedaży, w której można dostać dodatkowe gratisy.

Jeżeli kojarzycie, że w lutym zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse, Yen Press, Kurc i Kutlura Gniewu

Komentarze

 1. Trochę nie na temat, ale chciałem się spytać, kiedy dostanę odpowiedź na wiadomość wysłaną tydzień temu na Gmailu, piszę tutaj, gdyż tu już prędzej otrzymam jakąkolwiek odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, widziałem maila. Postaram się na niego wkrótce odpowiedzieć.

   Usuń
  2. Ok., dzięki za odpowiedź.

   Usuń
 2. Czy jest planowany powrót shoutboxa na stronie ?

  OdpowiedzUsuń
 3. https://allegro.pl/oferta/komiks-gigant-nr-1-1992-pierwszy-nr-w-polsce-10161936412
  komiks gigant nr 1 za 99zł

  OdpowiedzUsuń
 4. mimo że nie przepadam za archeologią egipską można powiedzieć że to jest najlepszy mamut historie są ciekawe wciągające i gdyby ktoś tego nie czytał naprawdę polecam polecam polecam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar