Egmont w kwietniu: Iznogud, Garfield, Naukowcy i Czarolina [Komiksy dla wszystkich]

Kwiecień będzie w Egmoncie stał pod znakiem disnejowskich komiksów. Wówczas do sprzedaży trafią i siódmy tom kolekcji Rosy, i pierwszy tom nowej edycji W.I.T.C.H., jak i komiksy oparte na animacjach Disneya.  Jednak oferta Egmontu nie ograniczy się tylko do disnejowskich serii, ale pojawi się też wiele innych naprawdę ciekawych albumów.

14 kwietnia do sprzedaży trafi dziewiąty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. Ta informacja prawdopodobnie oznacza, że skończyły się problemy licencyjne z serią i teraz kolejne historie o pomarańczowym kocie będą pojawiać się regularnie po polsku. W nowym tomie czytelnicy będą mogli przeczytać prawie 300 stron zabawnych historii, tym razem pochodzących z okresu 6 września 1992 do 11 czerwca 1994 roku.

Tego samego dnia swoją premierę będzie miało inne naprawdę ciekawe wydanie. Trzeci tom Przygód wielkiego wezyra Iznoguda będzie składał się z 4 nigdy wcześniej niewydanych po polsku albumów autorstwa Goscinny'ego i Tabary'ego. 184-stronicowy tom w twardej oprawie i w formacie A4 zawiera historie wydrukowane w tomach 9-12 serii, czyli Magiczny dywan, Zawzięty Iznogud, Turecki puzzel Iznoguda i Bajeczka Iznoguda. Recenzję wcześniejszego tomu serii znajdziecie na blogu.

W połowie kwietnia ruszy seria Najwybitniejsi Naukowcy składająca się z hiszpańskich komiksów Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Na początek zostaną wydane dwa albumy - Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze i Darwin. Ewolucja teorii. Każdy z albumów będzie kosztował 24,99 zł, liczył 48 stron i zostanie wydany w formacie zbliżonym do A5 oraz miękkiej oprawie ze skrzydełkami. Poza komiksem tomy będą zawierały biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka.


21 kwietnia pewnie większość osób będzie ekscytowała się nowym wydaniem W.I.T.C.H., ale nie można też zapomnieć o innym komiksie, który pojawi się tego samego dnia. - trzecim tomie Czaroliny pod tytułem Tajemnica mojego pochodzenia. W kolejnym albumie serii Sylvii Douyé i Paoli Antisty, który zaledwie parę miesięcy temu został wydany we Francji, tytułowa bohaterka spotka zwierzę, które nie widzi nikt poza nią.  

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

  Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Wczoraj skończyłem czytac ósmy tom Garfielda i był to najsłabszy tom (zestaw tomów) w dotychczasowej serii. Mam nadzieję, że kolejny podniesie poziom :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela