Kaczogród Carla Barksa 11 "Na dalekiej północy" - przedpremierowa prezentacja

W najbliższą środę do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950. Dziś przedpremierowo przedstawiamy zdjęcia prezentujące nowe wydanie z kolekcji poświęconej dziełom najsłynniejszego twórcy kaczych opowieści. W tomie zamieszczono wiele ciekawych komiksów, w tym kilka wczesnych historii z Sknerusem, a wszystko zostało doprawione ilustracjami i dodatkami.

Najciekawszym komiksem, który znajduje się w tomie, jest najpewniej Wudu dla ludu, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli znany doskonale w Polsce dzięki sadze Rosy. Tom otwiera natomiast historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o wyprawie Donalda i Gogusia na daleką północ. W wydaniu znajduje się też inny przygodowy komiks o Donaldzie i Gogusiu - Znaczy kapitanie, po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej wersji, a także fenomenalnie narysowana świąteczna opowieść List do Mikołaja. Nie brakuje też indiańskiej opowieści z Donaldem W krainie totemów, a także kilku ten-pagerów z udziałem pechowego kaczora, m.in. Rip Van Donald. Pełny skład wydania znajdziecie w osobnym tekście, a informacje o całej kolekcji są dostępne tu. Przykładowe strony z tomu znajdują się tutaj.

Ten rok będzie stał pod znakiem kolekcji Barksa, ponieważ już w maju w księgarniach pojawi się kolejny tom, czyli Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950, a w nim aż osiem długich opowieści Barksa, w tym takie klasyki jak tytułowe Na tropach jednorożca, Vacation Time, In Ancient Persia czy Zaklęta klepsydra. A to tylko początek, ponieważ cały czas do sprzedaży trafiać będą kolejne tomy z komiksami Rosy, a także historie spod marki W.I.T.C.H. czy komiksy z Mikim od Glenatu.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Jak to mawiał Sknerus, ale i inne postacie na widok czegoś co bardzo chcieli czy lubili: "mniam!". :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałem książka "Carl Barks - Big book of Barney Bear", czy będzie wersji po polsku?

  OdpowiedzUsuń
 3. A kiedy recenzja nowego Mamuta? Czy zrezygnowałeś z recenzowania Gigantów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzji całych tomów już od dawna nie ma. Cały czas myślę nad nowym konceptem na recenzowanie pojedynczych komiksów (tak by był jak najchętniej czytany, a przy tym nie tak wymagający pod względem czasu pracy).

   Usuń
 4. Nie wierzę.. właśnie dostałem e-mail, że wysłali już tom z Egmontu. :) Ci co też od nich kupują mają tak też? Bo to rekord, zwykle wieczorem w dniu premiery- raz miałem dzień przed po południu. Ale teraz normalnie zdziwienie totalne i wielka radość. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy prędzej towar mieli czy (domysły) jakąś różnicę zrobiło, że tym razem nie jakoś ok. miesiąc przed premierą a "ledwie" 2 tygodnie temu kupiłem. Bo nawet sprawdzić chciałem czy będzie różnica, ale pewnie kwestia dostępności towaru.

   Usuń
  2. U mnie to samo! Komiks wysłany do paczkomatu ( też zamawiam na Egmont.pl) .
   Takie wiadomości z poniedziałku to ja lubię! :-)

   Usuń
  3. No, pisząc miałem głównie Ciebie na myśli hehe. Czyli jak zwykle- chce sie to można. Nie mogę się doczekać już. :) Pozdrawiam.

   Usuń
  4. z tego samego powodu od kilku tomów kupuję na gildia.pl, bo nie dostałem jeszcze później niż w dniu premiery. w innych księgarniach były poślizgi albo słabe zabezpieczenie - sama koperta przez co grzbiet był obity..

   Usuń
  5. Ba! Gdyby zawartość była zniszczona bardziej niż te ok. na oko 10% w postaci zgięć tu czy tam to bym już w danej firmie nie brał. Z przyzwyczajenia bo i wysyłka tania biorę tam, u "źródła" bo to jakoś naturalnie i by widzieli, że jest popyt. Także póki nie podpadną nie narzekam, bo wiadomo powinno być jako wspieranie projektu w "pre-orderze" przed premierą, ale jakość usług od lat w wielu sektorach leci na pysk, więc.. Są promocje, są różne portale więc jak z komiksami- niech każdy wybiera jak chce. :)

   Usuń
  6. Ja już swój egzemplarz odebrałem z paczkomatu! Dzień przed premierą :-)

   Usuń
  7. To gratuluje, ja mam nadzieję chociaż jutro. Podziel się Arturze wrażeniami z lektury- ja wejdę jak tylko przeczytam sam i też coś skrobnę od siebie. :)

   Usuń
  8. Niestety przyznaję się że po niedawnych urodzinach dziecka zalegam trochę wstecz i dopiero zabieram się za poprzedni tom Barksa :-)

   Usuń
 5. Kto lepszy Rosa czy Barks?

  OdpowiedzUsuń
 6. dzięki tej rozpisce w końcu się dowiedziałem ze mam wszystkie dzięki

  OdpowiedzUsuń
 7. Syn słońca tom 1
  Powrót na równinę okropności tom 2
  Pod kopułą tom 3
  Ostatni z klanu McKwaczów tom 4
  Najbogatszy kaczor świata tom 5
  Rozpuszczalnik uniwersalny tom 6
  Skarb dziesięciu awatar tom 7
  Ucieczka z zakazanej doliny tom 8
  Powrót trzech caballeros tom 9
  Druga tajemnica starego zamczyska tom 10

  moja rozpiska komiksów rosy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony