Kaczogród Carla Barksa 11 "Na dalekiej północy" - przedpremierowa prezentacja

W najbliższą środę do sprzedaży trafi kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950. Dziś przedpremierowo przedstawiamy zdjęcia prezentujące nowe wydanie z kolekcji poświęconej dziełom najsłynniejszego twórcy kaczych opowieści. W tomie zamieszczono wiele ciekawych komiksów, w tym kilka wczesnych historii z Sknerusem, a wszystko zostało doprawione ilustracjami i dodatkami.

Najciekawszym komiksem, który znajduje się w tomie, jest najpewniej Wudu dla ludu, czyli jedna z pierwszych historyjek z Sknerusem McKwaczem, w której po raz pierwszy został poruszony wątek Bombiego i Fuli Zuli znany doskonale w Polsce dzięki sadze Rosy. Tom otwiera natomiast historia tytułowa, która jest doskonałą przygodową opowieścią o wyprawie Donalda i Gogusia na daleką północ. W wydaniu znajduje się też inny przygodowy komiks o Donaldzie i Gogusiu - Znaczy kapitanie, po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej wersji, a także fenomenalnie narysowana świąteczna opowieść List do Mikołaja. Nie brakuje też indiańskiej opowieści z Donaldem W krainie totemów, a także kilku ten-pagerów z udziałem pechowego kaczora, m.in. Rip Van Donald. Pełny skład wydania znajdziecie w osobnym tekście, a informacje o całej kolekcji są dostępne tu. Przykładowe strony z tomu znajdują się tutaj.

Ten rok będzie stał pod znakiem kolekcji Barksa, ponieważ już w maju w księgarniach pojawi się kolejny tom, czyli Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950, a w nim aż osiem długich opowieści Barksa, w tym takie klasyki jak tytułowe Na tropach jednorożca, Vacation Time, In Ancient Persia czy Zaklęta klepsydra. A to tylko początek, ponieważ cały czas do sprzedaży trafiać będą kolejne tomy z komiksami Rosy, a także historie spod marki W.I.T.C.H. czy komiksy z Mikim od Glenatu.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Chciałem książka "Carl Barks - Big book of Barney Bear", czy będzie wersji po polsku?

  OdpowiedzUsuń
 2. A kiedy recenzja nowego Mamuta? Czy zrezygnowałeś z recenzowania Gigantów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzji całych tomów już od dawna nie ma. Cały czas myślę nad nowym konceptem na recenzowanie pojedynczych komiksów (tak by był jak najchętniej czytany, a przy tym nie tak wymagający pod względem czasu pracy).

   Usuń
 3. Kto lepszy Rosa czy Barks?

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie to samo! Komiks wysłany do paczkomatu ( też zamawiam na Egmont.pl) .
  Takie wiadomości z poniedziałku to ja lubię! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. z tego samego powodu od kilku tomów kupuję na gildia.pl, bo nie dostałem jeszcze później niż w dniu premiery. w innych księgarniach były poślizgi albo słabe zabezpieczenie - sama koperta przez co grzbiet był obity..

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już swój egzemplarz odebrałem z paczkomatu! Dzień przed premierą :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety przyznaję się że po niedawnych urodzinach dziecka zalegam trochę wstecz i dopiero zabieram się za poprzedni tom Barksa :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. dzięki tej rozpisce w końcu się dowiedziałem ze mam wszystkie dzięki

  OdpowiedzUsuń
 9. Syn słońca tom 1
  Powrót na równinę okropności tom 2
  Pod kopułą tom 3
  Ostatni z klanu McKwaczów tom 4
  Najbogatszy kaczor świata tom 5
  Rozpuszczalnik uniwersalny tom 6
  Skarb dziesięciu awatar tom 7
  Ucieczka z zakazanej doliny tom 8
  Powrót trzech caballeros tom 9
  Druga tajemnica starego zamczyska tom 10

  moja rozpiska komiksów rosy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka