Na horyzoncie bez zmian - dane o sprzedaży KD w styczniu 2020

ZKDP udostępniło dane odnośnie sprzedaży styczniowego numeru Kaczora Donalda.  Wynika z nich, że KD 2020-02 sprzedał się w 14 042 egz., natomiast nakład wyniósł 33 900 egz., czyli sprzedało się 41,4% wydrukowanych kopii.
Warto jednak zaznaczyć, że numer był dostępny w sprzedaży aż 39 dni, co jest rekordem. Porównując dane z poprzednim rokiem, nie wygląda to źle, ponieważ pismo zanotowało przy mniejszym nakładzie lepszą sprzedaż niż rok temu. Nie wiadomo jednak jaki wpływ na sprzedaż magazynu miał dłuższy, ponad 5-tygodniowy, okres dystrybucji. Warto zauważyć, że ogólnie w styczniu pisma dziecięce zanotowały bardzo słabe wyniki, dwa inne tytuły chłopięce wydawane przez Egmont sprzedały się w mniej niż 10 tysiącach egzemplarzy.
Wszystkie numery Kaczora Donalda z tego roku są nadal dostępne na Egmont.pl. Obecnie magazyny znajdują się w promocji z rabatem 20%. W ofercie sklepu jest także najnowsze wydanie, w którym zamieszczono m.in. historie Korhonena, Branki i Ferioliego. Numer także przez kolejne tygodnie powinien być dostępny w kioskach.
 Źródło ilustracji: materiały własne /Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela