Komiksowe premiery - kwiecień 2020 - komiksy w czasach koronawirusa

Koronawirus zatrzymał praktycznie cały świat. Jednak nie wstrzymujemy się z publikowaniem list nowości, ale nie możemy zapewnić czy będą one aktualne. Postaramy się w miarę możliwości publikować najnowsze informacje na łamach bloga. Warto także dodać, że od soboty nowe odcinki Kaczych Opowieści będą emitowane na amerykańskim Disney XD.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
15 kwietnia - Kaczor Donald 2019-04 - 9,99 zł
W tej chwili ciężko stwierdzić czy kwietniowy Kaczor Donald ukaże się zgodnie z planem. Tym bardziej ciężko powiedzieć jakie komiksy w nim się znajdą. Informacja o składzie i dacie premiery na pewno pojawi się wkrótce na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA 
Diamond Comic Distributors wstrzymał dostarczanie nowych komików od 1 kwietnia. W tej chwili nie wiadomo kiedy dystrybucja zostanie wznowiona, wiec publikowanie jakichkolwiek dat premier zbliżających się komiksów jest pozbawione sensu.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
15 kwietnia - Lucky Luke 17: Na tropie Daltonów - 24,99 zł - POLECAMY!
15 kwietnia - Lucky Luke 65: Klondike - 24,99 zł
Tradycyjnie Egmont dostarcza kolejną parę albumów z przygodami dzielnego kowboja. Pierwszy z nich to klasyczny album Morrisa i Gosicnny'ego wydany niegdyś po polsku, drugi jest historią stworzoną w latach 90. przez Yanna, Leturgie i Morrisa.
17 kwietnia - Do bani z takim komiksem - 59,90 zł - POLECAMY!
Reedycja albumu Tadeusza Baranowskiego będącego pożegnaniem z Profesorkiem Nerwosolkiem, Entomologią Motylkowską czy Lordem Hokusem Pokusem. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.
17 kwietnia - Kolekcja mitów profesora Brownstone’a 2 - 44,90 zł
29 kwietnia - Pamiętniki Wisienki 2: Księga Hektora - 39,99 zł - POLECAMY!
Drugi tom serii Chamblaina i Neyret opowiadającej o dziewczynce, która pragnie zostać pisarką. Komiks został nagrodzony na festiwalu Angoulême w 2014 roku.

Jeżeli kojarzycie, że w kwietniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW, i materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru