Miki i przyjaciele - seria z komiksami od Egmontu?

W lutym pisaliśmy o zapowiedzianej przez Egmont serii książek pod tytułem Miki i przyjaciele. Publikacja od razu rzuciła się w oko, ponieważ wyróżniała się na tle publikowanych do tej pory książek z Donaldem i Mikim ceną oraz ilością stron. A co jeżeli tak naprawdę są to komiksy ukryte pod hasłem "powieść ilustrowana"?
Już na samym początku fani zauważyli podobieństwo pomiędzy tytułem pierwszej z książek  - Młody Donald, a tytułem serii komiksowej Young Donald Duck stworzonej w poprzednim roku przez Disney Publishing Worldwide. Jednak powieści i komiksów o młodym Donaldzie powstało przez lata na tyle dużo, że na podstawie takiej oto poszlaki ciężko budować jakąkolwiek teorię spiskową.
Sytuacja jednak zmieniła się diametralnie po publikacji okładki trzeciego tomu Lustiges Taschenbuch Premium Plus. Warto dodać, że pierwszy tom tej serii zawierał, wspomnianego wcześniej, Young Donald Duck, a drugi cykl Mickey Mouse: The Quest for the Missing Memories. Oba komiksy charakteryzują się tym, że składają się z 8 20-stronicowych części rysowanych przez rozmaitych twórców włoskich. Natomiast tytuł trzeciego tomu to... Minnie & Daisy: Spy Power.  A druga z zapowiedzianych przez Egmont książek nosi tytuł Spy Power. Szpiegomania. Zbieg okoliczności? Raczej nie.
Jeżeli nie wierzycie w gigantyczne zbiegi okoliczności, to musicie przyznać, że jest praktycznie pewny jakiś związek niemieckiej serii komiksów z polską serią książek. Dwa identyczne tytuły w dwóch seriach z kaczkami i myszami? Takie rzeczy muszą mieć ze sobą coś wspólnego. Warto zaznaczyć, że niemiecki Egmont na ten rok zapowiedział czwarty tom Premium Plus, który może odpowiadać polskiemu Spooky Zone. Opowieści z dreszczykiem.
Biorąc pod uwagę udostępnione informacje, prawdopodobnie zapowiedziana przez Egmont Polska seria jest:
 • serią książek składających się z części komiksowej (8 rozdziałów po 20 stron) oraz kilkudziesięciu stron powieści
 • albo serią powieści ilustrowanych kadrami z komiksów
Na razie jednak są to gdybania. Póki nie pojawi się jakakolwiek informacja z Egmontu, to nic nie będzie można potwierdzić. Warto także zaznaczyć, że książki mogą zostać przełożone na późniejsze terminy. Już w tym momencie wiele publikacji książkowych Egmontu zapowiedzianych na kwiecień i maj zostało przełożonych na kolejne miesiące.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje o Mikim i przyjaciołach, to na pewno znajdziecie je na komiksydisneya.pl.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Ehapa

Komentarze

 1. Nie związane z Myszką Miki ale disney xd opublikował minutowy filmikony z Donaldem i siostrzencami i co ciekawe donald nie mówi swoim kaczkowatym głosem tylko takim normalnym jak w odcinku Wojna Cieni, gdy dostaje od Diodaka ten translator

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kontekstu można przypuszczać, że to sen Dyzia.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!