Kaczor Donald 2020-04 - skład - Ferioli, Korhonen i Branca

Mimo epidemii koronawirusa kwietniowy numer Kaczora Donalda ukaże się bez zmian - 15 kwietnia. Jednak już w tym momencie możecie go zamówić na Egmont.pl z 25% rabatem (w ofercie dostępne są także Kaczogrody i Giganty).
1005. wydanie w historii głównie będzie zawierało komiksy oryginalnie wydane w norweskim Donald Duck & Co 2020-09, ale nie tylko. Są miłe niespodzianki i nie chodzi wcale o naprawdę ładną okładkę.
Co można było już w niewielkim stopniu zaobserwować przez ostatnie miesiące, redakcja prawdopodobnie znów ma jakiś wpływ na wydawane komiksy. Kwietniowy Kaczor Donald nie będzie kopią 1:1 9. wydania skandynawskich tygodników, ponieważ jedna z zamieszczonych tam historyjek została zamieniona na pochodzący z innego wydania komiks Ferioliego i Snejbjerga o Sknerusie. Komiks wygląda naprawdę interesująco, więc można to uznać za dobrą zmianę.
Ciekawie zapowiada się także reszta wydania, w której pojawią się m.in. komiks Korhonena z Dońkiem, klasyczna historia narysowana przez Brankę o Sknerusie i Magice, a także holenderski komiks stworzony z okazji 85-lecia Kaczora Donalda i nawiązujący do Mądrej kurki.

Z okładki można także wyczytać informację, że dodatkiem do magazynu będą dwa dodatki niespodzianki, a kolejny numer ukaże się 19 maja.
Warto także przypomnieć, że na Egmont.pl cały czas jest dostępny także obecny numer Kaczora Donalda,
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Mam pytanie p. Radek, czy mógłby pan wrócić do recenzowania całych tomów GP, MGG i GM?
  Wiem, że zajmuje to sporo czasu, ale biorąc pod uwagę że obecnie na blogu publikowanych jest wiele recenzji niedisnejowskich komiksów, nie widziałbym w tym problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem z recenzowaniem GP, MGG i MAM jest taki, że są to tomy złożone z kilkunastu komiksów. Czasem są one powiązane tematycznie, bohaterami czy twórcami, ale często nie. Ja robiąc poważną recenzję nie mogę o nich nie wspomnieć, więc w przypadku takiego MGG/MAM muszę o kilkunastu historiach coś napisać co jest męczące.
   Mam jednak nadzieję, że w najbliższym czasie uda się wprowadzić "Kacze gadki" o nowościach z polskiego rynku.

   Usuń
 2. 2 prezenty niespodzianki, czyli wyzbywają się tego, co zalega w magazynach... Jak co numer prezentem będą "2 niespodzianki" szykujcie się do likwidacji czasopisma. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często ze starych zabawek z KD wyzbywają się w piśmie Miki Max (nawiasem mówiąc: to pismo nadal się ukazuje ?)

   Usuń
  2. Ukazuje się, ale Egmont ma MM chyba jeszcze głębiej w poważaniu niż KD. Po prostu przedrukowywują numery sprzed 10 lat. Oba wydania prawie niczym się nie różnią.

   Usuń
 3. Ciekawe czy Egmont planuje wydać w 2021 okolicznościowy tom w twardej okładce na cześć 20-lecia Giganta. Wątpię, ale coś takiego byłoby fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybciej widziałbym coś na 30-lecie Giganta w 2022, ale nie nastawiałbym się.

   Usuń
  2. Właśnie wysłałem w tej sprawie w styczniu petycję o Egmontu, i do dziś nie dostałem odpowiedzi zwrotnej.

   Usuń
  3. W tym roku (2020r.) mamy też rocznicę 30 lat wydawania komiksów Disneya przez Egmont w Polsce.

   Usuń
  4. W październiku zdaje się. Ale wątpię żeby Egmont palnął cokolwiek na jakąlkowiek rocznicę. A w 2021 jest jeszcze 15- lecie Mega Giga.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka