Egmont Polska wycofuje się z wydawania książek dla dzieci

Jak donoszą Wirtualne Media, Harper Collins Publisher kupuje dział książki dziecięcej od oddziałów Egmontu w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Oznacza to jednocześnie, że Egmont Polska nadal będzie wydawał pisma dla dzieci, komiksy i gry planszowe. 
Proces przejęcia działów książki dziecięcej przez Harper Collins ma się zakończyć 30 kwietnia bieżącego roku. Zgodnie z informacjami podawanymi przez wydawnictwo, transakcja ta ma pozwolić firmie skoncentrować się na wydawaniu czasopism i komiksów i szybko rosnącym handlu elektronicznym oraz usługach marketingowych. Szefem Egmont Books Polska zostanie Agnieszka Barańska, obecnie zarządzająca HarperCollins Polska.
W tym momencie nie wiadomo czy zmiana wpłynie na działania prasowego i komiksowego działu Egmontu przez następne miesiące. Nie znane są także losy projektów wspólnie tworzonych przez dział komiksowy i książkowy. Nie da się też w tym momencie stwierdzić czy seria Miki i przyjaciele, o której pisaliśmy wczoraj, a także wszystkie inne tytuły zapowiedziane w niedawno opublikowanym katalogu, zostaną ostatecznie wydane.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Mam nadzieję że nie wpłynie to na wydania Kaczogrodu i Kolekcji Rosy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela