Smerf Naczelnik, Kamila i Konie i Lucky Luke - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować plansze z wybranych lutowych nowości, wśród których można znaleźć wiele niezwykle interesujących tytułów. Komiksy trafią do sprzedaży już 12 lutego, czyli w najbliższą środę.

Po prawie trzech dekadach do polskich księgarń powróci Smerf Naczelnik, drugi album serii o Smerfach. Klasyczna historia Peyo jest zaliczana do najlepszych albumów cyklu.  Poza główną historią w albumie pojawi się krótsza opowieść pod tytułem Smerfosymfonia.  Cena komiksu będzie dość atrakcyjna, bo wyniesie 19,99 zł za 64-stronicowy album.

Jedną z lutowych premier jest także nowa seria z linii Komiksy są super - Kamila i Konie. Pierwszy tom - Miłość Oceana - będzie zawierał trzy pierwsze albumy cyklu, czyli prawie 150 stron komiksu. Autorami serii o koniarach są Lili Mésange oraz Stefano Turconi, którego czytelnicy bloga mogą kojarzyć m.in. z mysiej Wyspy skarbów, Wielkiego Morza Piasku czy komiksów z serii Doubleduck, KAWA, PKNA i Ultraheroes. Cena tomu wyniesie 39,99 zł.


Po czterech miesiącach przerwy Egmont wyda kolejne albumy serii Lucky Luke. Rodeo to podobnie jak w przypadku Smerfów, drugi tom cyklu. W tym wypadku jednak klasyczny album Morrisa z 1948 roku nigdy wcześniej nie został wydany po polsku, więc jego premiera jest  prawdziwą gratką dla fanów serii o samotnym kowboju.

Drugim albumem serii, który trafi do księgarń w najbliższym czasie jest Most na Missisipi. Historia z 1994 roku została napisana przez Jeana Léturgie i Xaviera Fauche oraz narysowana przez Morrisa. Album nigdy wcześniej nie został wydany po polsku.

Wczoraj na blogu pojawiły się przykładowe strony z siódmego tomu Kaczogrodu Carla Barksa - Miasto złotych dachów. Informacje o wszystkich komiksach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela