Kaczogród Carla Barksa 8 "Latający Holender" - pierwsza zapowiedź

Pierwsze egzemplarze siódmego tomu Kaczogrodu Carla Barksa zaczęły docierać do czytelników, a w nich można znaleźć zapowiedź kolejnego wydania. Już za parę miesięcy do księgarń trafi ósmy tom serii zatytułowany Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959, który będzie zawierał te same historie co jego norweski odpowiednik. Po raz kolejny będzie to wyjątkowo grube wydanie, ponieważ liczące aż 256 stron.
Fani kaczych komiksów powinni już odliczać dni do premiery tomu, ponieważ będzie on zawierał aż 166 stron historii nigdy wcześniej nie wydanych w Polsce, w tym aż 7 długich komiksów. Wydanie otworzy Latający Holender, komiks o wyprawie w poszukiwaniu mitycznego okrętu, który polscy czytelnicy mogą kojarzyć z artykułu w Kaczogrodzie Scarpy. Jednak chyba najbardziej znaną historyjką z tomu jest The Golden River, w której Sknerus wyrusza na poszukiwanie legendarnej złotej rzeki. Interesującą opowieścią jest także The Forbidium Money Bin przedstawiająca kosmiczną wyprawę Sknerusa i Diodaka. Rosa stworzył jej sequel pod tytułem Najeźdźcy z kosmosu. Tom będzie zawierał także dwa inne przygodowe komiksy z Sknerusem w roli głównej -  The Strange Shipwrecks oraz The Twenty-four Carat Moon, a także dwa długie komiksy z Donaldem w roli głównej - The Titanic Ants!,, oraz Christmas at Duckburg. W wydaniu pojawi się też sporo krótszych historii, w tym niezwykle zabawny ten-pager Kaczor mleczarz, który oryginalnie został stworzony przez Barksa pod koniec lat 50., a został wydany dopiero 20 lat później.
Oficjalna premiera siódmego tomu Kaczogrodu Carla Barksa jest zaplanowana na najbliższą środę.
 Źródło ilustracji: Inducks / Jóżek Śliwiński

Komentarze

 1. Po c..j te oficjalne daty, skoro i tak można kupić wcześniej. Przykład? Mamy w artykule u góry w pierwszych dwóch linijkach tekstu. Inny, z autopsji. Tzw. oficjalna premiera 5 Kaczogrodu miała miejsce 23 pażdziernika. I co?W sklepie komiksowym w Warszawie widziałem ten tom pod koniec września, niecały miesiąc przed premierą. Podobnie w Empiku w przypaku 6 tomu serii. Albo stosują się do tych dat, albo są one wyłącznie teoretyczne. I piszę tu tylko o Kaczogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sklep komiksowy w Warszawie miał Barksa parę tygodni przed czasem? Często się zdarza, że Egmont tam się pojawia tydzień wcześniej, ale nie aż tak szybko.

   Usuń
  2. No nie wiem, widziałem ten tom chyba 28 września, z tego co pamiętam.

   Usuń
  3. 28 września trwało MFKIG, więc jakoś ta historia średnio trzyma się kupy.

   Usuń
  4. Dupa, piszę jak było. A
   Zresztą co to kogo obchodzi czy był czy nie, jak ktoś nie wierzy, to ma problem. Tyle w tym temacie.

   Usuń
 2. Kto już wysyła. Livro jeszcze nie puściło mojego egzemplarza

  OdpowiedzUsuń
 3. Też zamówiłem w livro w dobrej cenie i czekam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. "z wzmianki"? Litości... Chyba "ze wzmianki" jesli juz musi tak to brzmieć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli wszyscy już wysłają, tylko Egmont nie i pewnie zacznie wysyłać po dacie premiery, jak poprzednim razem, ech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo... Zrobione przez Egmontu bezpośrednio i pewnie będzie na szarym końcu wysłane

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru