Kaczogród Carla Barksa 7 "Miasto złotych dachów" - przedpremierowa prezentacja

Już w środę, czyli 26 lutego, do sprzedaży trafi siódmy tom Kaczogrodu Carla Barksa - Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958. Jest to do tej pory najgrubszy tom całej serii, ponieważ liczący aż 256 stron, czyli dokładnie tyle samo co Gigant Poleca.
O czym pisaliśmy wcześniej - tom zawiera kilka niezwykle znanych i cenionych komiksów przygodowych Carla Barksa. Prawdziwą atrakcją jest Kopalnia pieniędzy, pierwsza historia w której pojawił się Dziadek Be, obecnie zajmująca 9. miejsce na topliście Inducks. Co ciekawe, His Majesty, McDuck, które pojawi się w 2. tomie kolekcji Rosy zaplanowanym na marzec, w wielu momentach nawiązuje do tego komiksu. Natomiast tytułowy komiks to opowieść o komiwojażerskiej rywalizacji Donalda i Sknerusa, w Kopalniach króla Salomona miliarder poszukuje słynnych kopalni króla Salomona, natomiast Zakazana wyspa opowiada o podróży kaczek po Pacyfiku, która zbiega się z Świętami Bożego Narodzenia.  Resztę wydania zapełniają krótsze opowieści z udziałem Donalda i Diodaka, wśród których warto wyróżnić nigdy nie wydaną po polsku Zgodnie z kodeksem. Więcej informacji o składzie tomu znajdziecie w osobnym tekście. Przykładowe strony są dostępne tutaj.
Komiks jest obecnie dostępny w wielu księgarniach internetowych, w części z nich jest już na stanie. W księgarniach znajdziecie też starsze tomy kolekcji, poza 3. tomem, którego nakład został już wyprzedany. Oznacza to, że seria sprzedaje się naprawdę dobrze. Egmont zapowiedział już ósmy tom, w którym znajdzie się aż 7 długich komiksów. Natomiast w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Powrót na Równinę Okropności Dona Rosy.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka