Miki i przyjaciele - nowa seria od Egmontu!

Egmont udostępnił katalog przedstawiający książkową ofertę na pierwsze półrocze tego roku. Co może być pewnym zaskoczeniem, pojawiło się w nim parę mniej lub bardziej komiksowych zapowiedzi, w tym dotyczących kaczych i mysich bohaterów Disneya.
Na czerwiec zostały zapowiedziane trzy książki z serii Miki i przyjaciele - Młody Donald, Spy Power. Szpiegomania i Spooky Zone. Opowieści z dreszczykiem. Każda z nich ma składać się z 224 stron wydanych w formacie A5 i w miękkiej oprawie (tak jak Fibi i jednorożec). Cena książek ma wynieść 19,99 zł i mają zawierać kolorowe ilustracje.
Zapowiedź jest zaskakująca z kilku względów. Po pierwsze - pozycje będą liczyć po 224 strony, co jest ilością kilkukrotnie większą niż zwykle miały podobne dziecięce disnejowskie tytuły. Po drugie - przeszukując szybko zapowiedzi z innych rynków, nie udało się znaleźć żadnej pozycji pasującej do serii. Po trzecie - tytuł pierwszej z nich, czyli Młody Donald, przypomina wydaną w kilku krajach Europy serię Young Donald Duck. Czyżby polski czytelnik miał dostać książkową adaptację komiksu? Być może także inne tytuły są rysowane przez autorów znanych z komiksów Disneya.
Jeżeli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje o serii, to będziemy o nich informować na blogu oraz fanpage'u.
W katalogu został zapowiedziany jeden komiks Disneya. W maju tego roku pojawi się trzeci tom z serii Kraina Lodu. W listopadzie poprzedniego roku na rynek trafiły dwa pierwsze komiksy z serii - W poszukiwaniu siebie i Droga do domu. Nie została ujawniona okładka i tytuł trzeciego tomu, ale biorąc pod uwagę, że Egmont przedrukowuje kolejne miniserie oryginalnie wydane przez Dark Horse, to prawdopodobnie w maju do księgarń trafi The Hero Within napisane przez Joe Caramagnę i zilustrowane przez Kawaii Studio.
Na maj został zapowiedziany też dwa inne komiksy. To wówczas pojawi się drugi tom z komiksami ze świata Minecrafta pod tytułem Opowieści ze świata podstawowego, a także 9. tom Ricka and Mortiego.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Spy Power. Szpiegomania może mieć coś wspólnego z KAWA lub Doubleduckiem, choć to bardzo wątpliwe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro nadarzyła się okazja, zadam kilka pytań: 1. Co z cyklem ,,Życie i czasy komiksów Disneya?
  2. Czy Twoim (autora) zdaniem LTB 530 ukaże się u nas jako GP 224, ponieważ jest tam kolejna część Donald Quest.
  3. Czy ruszy coś w kwestii cyklu ,,Dobre komiksy Disneya" czy jest to temat skończony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Będzie.
   2. Niestety nie mogę odpowiedzieć.
   3. Planowana jest nowa formuła.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar