Kaczogród Carla Barksa 7 "Miasto złotych dachów" - przykładowe strony

Choć dopiero pod koniec miesiąca pojawi się siódmy tom Kaczogrodu Carla Barksa, to już dziś dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont może udostępnić przykładowe strony z niego. Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958 trafi do sprzedaży 26 lutego. Będzie to wyjątkowo gruby tom, ponieważ liczący aż 256 stron, tak samo jak wcześniejsze pojawi się w twardej oprawie, w formacie B5 i cenie okładkowej 69,99 zł. W wydaniu pojawi się kolejna potężna dawka doskonałych komiksów Barksa, w tym pierwsza historia, w której pojawił się Dziadek Be.


W ramach siódmego tomu kolekcji pojawią się cztery długie historie z Sknerusem w roli głównej.  Tytułowy komiks to opowieść o rywalizacji pomiędzy Donaldem sprzedającym magnetofony, a Sknerusem sprzedającym piece. W The Mines of King Solomon miliarder poszukuje słynnych kopalni króla Salomona, natomiast The Black Pearls of Tabu Yama opowiada o podróży kaczek po Pacyfiku, która zbiega się z Świętami Bożego Narodzenia. Prawdziwą atrakcją będzie jednak Kopalnia pieniędzy, pierwszy komiks w którym pojawił się Dziadek Be, jest to także historia zajmująca 9. miejsce na topliście Inducks. Co ciekawe, His Majesty, McDuck, które pojawi się w 2. tomie kolekcji Rosy zaplanowanym na marzec, w wielu momentach nawiązuje do tej historii. Resztę wydania zapełnią krótsze opowieści z udziałem Donalda i Diodaka, wśród których warto wyróżnić nigdy nie wydaną po polsku The Code of Duckburg.

Zarówno siódmy tom kolekcji Barksa jak i drugi tom kolekcji Rosy są dostępne na Livro.pl, gdzie przez cały weekend korzystając z kodu walentynki można je kupić w cenie w okolicach 41 zł.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska
 

Komentarze

 1. I znowu zmiana koloru. Był świetny cytrynowy a będzie pomarańcz :/ Niestety drugi raz zmiana na gorsze, wcześniej zmiana z niebieskiego na ten zgniły różowy w 6 tomie też nie wyszła na dobre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no prawdziwa tragedia, kolor okładki jest najważniejszy, przez tą zmianę nie wiem czy kupię ten tom

   Usuń
 2. Mnie się nawet ten kolor siódmego tomu podoba. Choć zgadzam się co do koloru szóstego. Tamta zmiana koloru nie przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. I dobrze, że różnokolorowe. Niech tak będzie dalej bezp owtarzania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela