Gigant Mamut 31 "Koniec gry" - od dziś w sprzedaży - 4-rzędówki, De Vita i Fecchi

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy w tym roku 512-stronicowy tom, czyli Gigant Mamut - Koniec gry, który zaskakuje pod wieloma względami. Jednak technicznie wygląda on jak zwykle. Zawiera ponad pół tysiąca stron kaczych i mysich komiksów powiązanych jednym tematem, tym razem jest to tematyka gier - planszowych, karcianych czy komputerowych. Wydanie jest kopią pierwszego tegorocznego Lustiges Taschenbuch Spezial
Czym zaskakuje Koniec gry? Chyba najbardziej tym, że obok zwykłych, duńskich lub włoskich 3-rzędowych komiksów, które tradycyjnie pojawiają się w Gigantach, w tomie pojawiło się 50 stron 4-rzędowych historii znanych do tej pory jedynie z Kaczora Donalda. Są to głównie komiksy w Polsce wydane, ale nie tylko, a wśród osób je tworzących można znaleźć takie nazwiska jak Vicar, Heymans czy Miguel.
Choć trochę brakuje w tomie dłuższych i starszych komiksów, pewnie jednak to wynika z tematyki tomu, która jest całkiem nowoczesna. Nie oznacza to jednak, że tom prezentuje się słabo. Bardziej interesująco wygląda komiks napisany i narysowany przez De Vitę, który jest parodią Jumanji. W tomie można także znaleźć komiksy Negrin, Leoniego czy Camboniego, a także wcześniej wydane po polsku historie stworzone przez De Vitę. Pozytywnie wyróżnia się także komiks rozpoczynający tom, który ma zaledwie 2 lata, a zjawiskowo został narysowany przez Giadę Perissinotto.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. A co z Q&A obiecywanym w styczniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie. Nie zapomniałem, ale czasem ciężko zabrać się do dłuższych tekstów.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tak dalej pójdzie, może doczekamy się jeszcze serialu o Ultraheroes...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamiast ,,jest parodią Jumanji" możnaby napisać ,,być może jest parodią Jumanji", bo to dość wątpliwe, nawet na Inducksie dali znak zapytania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar