Fantagraphics zapowiada: Mickey All-Stars, Kinney/Hubbard i Barks

Fantagraphics właśnie opublikowało swój katalog na drugą połowę roku, w którym zapowiedziano trzy komiksy Disneya. Już wcześniej wydawnictwo ogłosiło publikację czterech tomów Disney Masters.
Całkowitym zaskoczeniem jest zapowiedź wydania przez Fantagraphics Mickey All-Star,  komiksu z serii Disney by Glénat będącego zbiorem 44 różnych 1-stronicówek wykonanych przez twórców z całego świata - Flixa, Keramidasa, Brüno, Camboniego, Herenguela, Chauzy i Zanzima ale też Cavazzano, Petrossiego, Fecchiego, Ferioliego czy Rotę. Wydawnictwa zawiera opublikować album po angielsku już w październiku. Cena okładkowa 52-stronicowego albumu w twardej oprawie wyniesie 14,99$. Warto dodać, że wcześniej komiksy z serii Disney by Glénat były wydawane w USA przez IDW. Nakładem tego wydawnictwa jednak ukazały się jedynie dwa albumy - Mickey's Craziest Adventures i Mysterious Melody. Na razie nie wiadomo czy Fantagraphics zamierza wydać tylko zapowiedziany komiks, czy także inne tomy należące do serii. Po polsku z serii Glénatu wydano tylko Kawę Zombo Loisela. Być może jednak ta informacja sprawia, że szanse na kolejne albumy rosną.
Nie mniej ciekawą zapowiedzią jest zaplanowany na wrzesień 14. tom serii Disney Masters - Donald Duck: Follow the Fearless Leader poświęcony komiksom Ala Hubbarda i Dicka Kinneya, twórcom postaci Dziobasa. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od redaktora serii, Davida Gersteina, tom ma zawierać przekrojowy wycinek twórczości amerykańskiego duetu, który w latach 60. i 70. pracował nad historiami na europejski rynek. Teraz w końcu także amerykańscy czytelnicy będą mogli poznać być może najlepsze kacze komiksy Disneya tworzone po Barksie, a przed Rosą. Zostaną one zaprezentowane w oryginalnych, trudno dostępnych wersjach. 192-stronicowy tom będzie zawierał m.in. The Health Nut, pierwszy komiks z Dziobasem, czy The Case of the Purloined Pearls, debiut 0.0. Kwaka.
Na jesień także został zaplanowany kolejny, już 23. tom kolekcji Carla Barksa. Donald Duck: Under the Polar Ice zawierający kolejną porcję komiksów z przełomu lat 50. i 60. Tom będzie wypełniony ten-pagerami z Donaldem w roli głównej, pojawią się w nim m.in. Under the Polar Ice, Knights of the Flying Sleds czy No Rest for the Rescued. Fantagraphics planuje też publikację kolejnego pakietu z dwoma tomami kolekcji. Tym razem jako jeden zestaw pojawią się The Lost Peg Leg Mine i The Black Pearls Of Tabu Yama.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela