Komiksowe premiery - luty 2020 - pierwszy miesiąc bez KD, ale z Barksem

To teoretycznie nie powinien być wesoły luty. Będzie to pierwszy miesiąc od marca 1994, w którym nie ukaże się żaden numer Kaczora Donalda, ponieważ pismo przeszło na tryb nieregularny, nowe wydania będą pojawiać się co ok. 1,5 miesiąca. Jednak mimo tego, w lutym pojawi się wiele ciekawych tytułów, w tym komiksów Disneya.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
13 lutego - Gigant Mamut 31: Koniec gry - 24,99 zł - POLECAMY!
Pierwszy tegoroczny Mamut będzie dość wyjątkowym wydaniem, ponieważ pojawią się w nim 4-rzędowe komiksy do tej pory znane głównie z Kaczora Donalda. Nadal jednak wydanie o tematyce gier będzie głównie składało się ze starszych gigantowych komiksów, wśród których pojawią się m.in. Pogromcy potworów czy Mgły Akwalonu. Pojawią się także nowe historie takie jak Na planszy i w puszczy, parodia Jumanji napisana i narysowana przez De Vitę, czy W świecie gier Negrin i Leoniego. Pełne informacje o tomie znajdziecie na blogu. Komiks jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
26 lutego - Kaczogród Carla Barksa 7: Miasto złotych dachów i inne historie z lat 1957-1958 - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY! 
Wyjątkowo grube, bo 256-stronicowe wydanie będzie zawierało gigantyczną dawkę komiksów Barksa, w tym cztery dłuższe opowieści. Wyjątkowo jednak najciekawszą historią nie powinien być tytułowy komiks, który opowiada o rywalizacji komiwojażerskiej pomiędzy Donaldem a Sknerusem, lecz The Money Well będący pierwszym komiksem z Dziadkiem Be, a także historią zajmująca 9. miejsce na topliście Inducks. W tomie pojawią się także The Mines of King Solomon, w którym Sknerusem poszukuje słynnych kopalni króla Salomona oraz The Black Pearls of Tabu Yama opowiadający o podróży kaczek po Pacyfiku, która zbiega się z Świętami Bożego Narodzenia. Resztę tomy zapełnią krótsze historie z udziałem Donalda i Diodaka. Więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.

KOMIKSY DISNEYA W USA
5 lutego - Disney Comics and Stories #10 - 5,99$
W numerze pojawi się Three Irresistible Ducks, całkiem nowa opowieść od Vito Stabile i Danieli Vetro oraz krótka historia o Daisy - The Art of Hosting.
5 lutego - Disney Frozen Adventures: Snowy Stories - 10,99$
Zbiór ponad 200 stron różnorakich komiksów z uniwersum Krainy Lodu.
5 lutego - Disney Incredibles 2: Slow Burn #1 (of 3) - 3,99$
Kolejna trzyzeszytowa miniseria z bohaterami Iniemamocnych 2.
12 lutego - Uncle Scrooge #54 - 4,99$
W środku pojawi się kolejny komiks o pierwszych milionach Sknerusa, czyli  My Eighth Miliion oraz krótka parodia klasycznej baśni - The Golden Eggs,
19 lutego - Disney: The Little Mermaid #3 (of 3) - 3,99$
Ostatni zeszyt nowej adaptacji Małej Syrenki od Cecila Castellucci i Zulema Scotto Lavina.
19 lutego - DuckTales: Faires & Scares #3 (of 3) - 3,99$
Trzeci i ostatni numer miniserii ze świata nowych Kaczych Opowieści.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
12 lutego - Kamila i Konie 1: Miłość Oceana - 39,99 zł - POLECAMY!
Pierwszy tom serii opowiadającej o dziewczynach jeżdżących na koniach będzie zawierał 3 oryginalne albumy. Komiks tworzą Lili Mésange oraz Stefano Turconi, który może być kojarzony z prac nad licznymi historiami Disneya, np. Wyspą skarbów.
12 lutego - Lucky Luke 2: Rodeo - 24,99 zł - POLECAMY!
12 lutego - Lucky Luke 63: Most na Missisipi - 24,99 zł
Po dłuższej przerwie pojawią się dwa kolejne albumy serii o samotnym kowboju. Pierwszy z nich to klasyczny album Morrisa z 1948 roku nigdy wcześniej nie wydany po polsku, drugi jest historią z 1994 roku, napisaną przez Jeana Léturgie i Xaviera Fauche.
12 lutego - Minecraft 1 - 29,99 zł
Oryginalnie komiks oparty na popularnej grze został wydany przez Dark Horse, a jego twórcami są  Sfé R. Monster i Sarah Graley.
12 lutego - Smerfy 2: Smerf Naczelnik - 19,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Nowe wydanie klasycznego albumu Peyo, przez wielu uznawanego za najlepszy komiks z całej serii o niebieskich stworkach. Recenzję pierwszego albumu znajdziecie na blogu.
12 lutego - Sisters 14: Przysięgam, naprawdę - 24,99 zł
Najnowszy album serii gagów o Wendy i Marine został wydany we Francji zaledwie parę miesięcy temu.
26 lutego - Śledztwa Enoli Holmes 1: Sprawa dwóch zaginięć - 34,99 zł
Utrzymany we wyjątkowej oprawie graficznej komiks Sereny Blasco nawiązujący do Sherlocka Holmesa.
28 lutego - Owady w komiksie 1 - 49,99 zł
Seria gagów o owadach pisana m.in. przez Cazenove.

Jeżeli kojarzycie, że w lutym zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW, i materiały własne 

Komentarze

 1. Czy zbiorcze wydanie Smerfów ma szanse ukazać się w Polsce ? . Pytam bo nie wiem czy wchodzić w tą serie w obecnym formacie . Czy może lepiej poczekać .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. Biorąc pod uwagę, że taki "Asteriks" nie doczekał się zbiorczego wydania, to nie liczyłbym na podobne wydanie w przypadku "Smerfów".

   Usuń
  2. Z ,,Asteriksem '' podobne skojarzenie miałem , chociaż tam twarda oprawa raz pojawiła się dla odmiany . Z myślą o najmłodszych pozostają jakie były .

   Usuń
 2. Mała prośba, mógłbyś wrzucać więcej materiałów o komiksach Disneya za granicą (Holandia, Dania, Niemcy, Brazylia)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś jak kiedyś ,,Przegląd Prasy disnejowskiej " ?

   Usuń
  2. Wiem że coś takiego było, ale chyba nigdy nie widziałem tej strony...chodzi mi o komentowanie najlepszych komiksów Disneya za granicą, nie tylko w USA, dane o sprzedaży itp. itd.

   Usuń
  3. Artykuł o nakładach i sprzedaży pism z komiksami Disneya byłby według mnie czymś bardzo ciekawym. Chętnie bym poczytał.

   Usuń
 3. Ps. Tak z innej "parafii". Czy i kiedy będzie artykuł "Komiksy Barksa inspiracją Rosy cz.6" dotyczący 6 tomu Kaczogrodu - "W krainie wielkich jezior"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, będzie! Ale w grudniu nie miałem czasu, a potem ciężko było się za to zabrać.

   Usuń
 4. To uczucie, kiedy żart primaaprilisowy sprzed prawie trzech lat staje się rzeczywistością...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.komiksydisneya.pl/2016/04/prima-aprilis-4-rzedowe-komiksy-w.html
   Sprzed 4 lat.

   Usuń
 5. Nadmiernie duży optymista3 lutego 2020 19:02

  Przez 310 miesięcy w każdym miesiącu wyszedł co najmniej jeden numer Kaczora Donalda.
  Jeszcze kiedyś pobijemy ten rekord :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka