Czas na serię "Kaczki"?!?

Na stronie Klubu Świata Komiksu pojawiła się lista zapowiedzi na grudzień, wśród nich możemy znaleźć jeden disnejowski komiks, jednak najciekawszą rzeczą jest informacja zamieszczona w pierwszej kolumnie.


Jeżeli dobrze spojrzycie to wg listy Życie i czasy Sknerusa McKwacza ma wyjść w serii Kaczki. Czy to oznacza, że Egmont szykuje kolejne albumy z kaczymi komiksami (np. autorstwa Rosy czy Barksa)? A może tytuł serii został wymyślony na szybko by pierwsza kolumna nie była pusta? Nie wiadomo, ale ja mam nadzieję, że jak najszybciej doczekamy się jeszcze ciekawszych z punktu widzenia polskiego czytelnika tomów.
Źrodło ilustracji: swiatkomiksu.pl

Komentarze

 1. Też to widziałem i się zastanawiałem ale chyba opcją bardziej prawdopodobną jest dla mnie po prostu konieczność nazwania jakoś "serii" nawet jak serii nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też na początku myślałem, że chcieli wypełnić puste miejsce w tabeli, ale czemu w takim razie nie podpieli tego pod "Mistrzowie Komiksu"

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozmawiałem z ludźmi z Egmontu na targach w Krakowie. Nie będzie serii "Kaczki", nie ma planów wydawania kolejnych zbiorczych komiksów disneyowskich. Ten wpis w tabeli został dokonany po prostu po to, żeby pole nie było puste. Wszystko zależy od sprzedaży "Życia i czasów ...". Jeśli będzie dobra, to wtedy rozważą kolejny krok ("jak szef [Kołodziejczak] wpadnie na pomysł, to nam każe robić"). Trzeba przyznać, że ten pierwszy jest z ich strony bardzo ostrożny i zachowawczy. Po raz kolejny wydają to samo... Spróbowaliby Barksa! To by był dopiero test. Obawiam się, że będzie tak samo jak poprzednio. Skończy się na Rosie.

  Przy okazji - widziałem Kawę Zombo. Wygląda całkiem niepozornie, jak na pozycję za stówkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety więc tak jak myślałem :-/ Było by to zbyt piękne. Też mam wrażenie że po raz kolejny skończy się na "Życiu i czasach"... Sprzedaż musiała by być baaardzo dobra żeby poszli za ciosem. No ale, poczekamy zobaczymy

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru