DISNEY MASTERS - nowa seria z komiksami Disneya od Fantagraphics!

Kupujecie disnejowskie kolekcje od Fantagraphics? To na pewno będziecie zadowoleni z tej informacji, ponieważ amerykańskie wydawnictwo szykuje kolejną serię z komiksami Disneya.
W maju 2018 roku wystartuje nowa seria - Disney Masters, w której będą wydawane najlepsze komiksy najlepszych twórców komiksów Disneya. Seria będzie prawdopodobnie wydawana w podobnym standardzie jak kolekcja Barksa, czyli format B5, papier offsetowy (z różnicą, że biały), 190-220 stron, 29,99$. W tomach na pewno pojawią się artykuły. Na początek zapowiedziano 4 tomy, które mają wyjść kolejno w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu 2018. Kolejne tomy ukażą się prawdopodobnie w kolejnych miesiącach, choć nie wydaje mi się by utrzymano miesięczny cykl. Nie wiadomo czy kolejne tomy będą zawierać komiksy tych samych twórców, czy może każdy tom będzie o innym rysowniku.

I TOM - ROMANO SCARPA 
Mickey Mouse: The Delta Dimension
208 stron
Komiksy: 
- The Delta Dimension
- The Bleep-Bleep 15
- The Fabulous Kingdom of Shan-Grilla
Opinia: 3 świetne komiksy Romano Scarpy z Mikim i Protonikiem w jednym tomie? Dla mnie, jako fana Scarpy i fana Protonika Bip-Bip, ten tom jest must-have'em. Dla przypomnienia, Scarpa to najwybitniejszy twórca włoskich komiksów Disneya, twórca postaci Kaczencji, Filona, Gedeona, Protonika Bip-Bip czy cioci Gryzi.
II TOM - LUCIANO BOTTARO
Donald Duck: Uncle Scrooge's Money Rocket
192 strony
Komiksy:
- Uncle Scrooge’s Money Rocket
- Rebo Reducks
- TV Trickery!
Opinia: Dziwi wybór Bottaro do jednego z tomów kolekcji, ale jego komiksy zawsze były w jakimś stopniu wyjątkowe. W tomie pojawią się dwie długie i wysoko oceniane komiksy z kosmitą Rebo i trzeci krótszy z Sknerusem i Wiedźmą Hazel. Tom wygląda nieźle, oby została zachowana wstępna okładka.
III TOM - PAUL MURRY
Mickey Mouse: The Case Of The Vanishing Bandit
184 stron
Komiksy:
- The Last Resort
- The Lens Hunters
- The Case of the Vanishing Bandit
- The Mysterious Crystal Ball
- The Lost Legion
- The Magic Rope
- Ridin' the Rails
Opinia: Tom będzie zawierać pierwsze siedem seryjnych komiksów Fallberga i Murry'ego z Mikim wydanych w WDC. Zgodnie z opisem tomu komiksy będą wydawane w oryginalnym kolorowaniu. Wg mnie tom wygląda średnio, tylko dla fanów lekko archaicznych dziś komiksów Murry'ego.

IV TOM - JIPPES i MITLON
Donald Duck; the Great Survival Test
192 strony
Komiksy:
- “The Great Survival Test
- The Briefcase Case
- Coat Of Harms
+ kilkanaście innych ten-pagerów Jippesa i Miltona
Opinia: Tom, który spodoba się każdemu fanowi ten-pagerów Barksa z Donaldem. Choć wielu twórców próbowało tworzyć ten-pagery w stylu Barksa to tylko Jippesowi i Miltonowi się to w pełni udało. Świetne komiksy pełne humoru.

Pełne opisy znajdziecie na Book Depository, gdzie można już zakupić wszystkie tomy w przedsprzedaży. Scarpa, Bottaro, Murry, Jippes i Milton.

To że Fantagraphics wystartuje z nową serią było bardziej niż prawdopodobne, ponieważ w najbliższym czasie zostaną zakończone 2 z 3 kolekcji z komiksami Disneya. Z tego powodu półtora miesiąca temu na blogu zastanawialiśmy się jakie komiksy Disneya będzie wydawało Fantagraphics po zbliżającym się zakończeniu kolekcji Gottfredsona i Rosy. Podejrzewaliśmy, że być może tom z komiksami Scarpy z Królewną Śnieżką, który pojawi się w sprzedaży za kilkanaście dni, jest zwiastunem nowej serii. Jak się okazało będzie trochę inaczej, choć komiksy Scarpy też się w nowej serii pojawią.
A co wy sądzicie o nowej serii od Fantagraphics? Może macie jakieś propozycje jakie komiksy widzielibyście w kolejnych tomach?

Komentarze

  1. I jeszcze: Disney Masters 4 - Daan Jippes and Freddy Milton : Walt Disney's Donald Duck; the Great Survival Test

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki za informację, już dodajemy wraz z linkiem do Book Depository.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!